newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Prądownica specjalna Cooler 200 (45-200 l/min) CNBOP

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101997
  • Producent: POK S.A.
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 1 930,00 zł / szt. 2 373,90 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !

Prądownica specjalna Cooler 200 (45-200 l/min)

 

  nr Świadectwa Dopuszczenia 3121/2018

 

Zastosowanie:

- mieszkaniówka
- pożary traw, siana
- niewielkie pożary miejscowe

 

 

Cooler to pierwsza prądownica stworzona przez POK od podstaw z dedykacją do pożarów wewnętrznych i małych pożarów miejscowych. Mając na uwadze wysoki komfort pracy w trudnych warunkach zmniejszono maksymalnie jej wagę - Cooler waży jedynie 1,65 kg co czyni ją jedną z najlżejszych prądownic w tej klasie na świecie.

Korpus i pierścienie są anodowane trwale i pokryte teflonem. Wszystkie oznaczenia są grawerowane przez co nigdy nie ulegną zniszczeniu, a dodatkowo pierścienie regulacji wydajności i strumienia posiadają wypustki umożliwiające bezwzrokową obsługę np. w nocy lub podczas zadymienia.

Zastosowana głowica typu turbo posiada turbinkę doskonale rozpraszającą wodę w zakresie kąta bryłowego strumienia od rozproszonego do parasola ochronnego. Właśnie te cecha bardzo małych kropel wody jest szczególnie pożądana przy pożarach wewnętrznych lub pożarach traw, siana itp.


Zakres wydajności 45-200 l/min @ 6 bar pozwala na szerokie spektrum zastosowania.

• Operator może dostosować wydajność wodną zgodnie z taktyką działań w konkretnej sytuacji by uzyskać ich najwyższą skuteczność. Najmniejsze wydajności (45-85 l/min) dobrze sprawdzają się przy dogaszaniu pożarów traw, ściółki leśnej, miejscowych zagrożeń typu pożar śmietnika. Ustawienia te oszczędzając wodę pozwalają także na dłuższą pracę w sytuacji problemów z zaopatrzeniem w wodę.

• Ustawienia 85-130 l/min są dedykowane głównie do początkowej fazy pożarów wewnętrznych, gdzie operator stwierdzając stopień zagrożenia, intensywność pożaru i kubaturę pomieszczenia decyduje o dostosowaniu jednej z tych wartości przepływu do chłodzenia gazów i obniżania temperatury wewnątrz.

• Ustawienie maksymalne 200 l/min stosuje się w dalszej części działań przy pożarach wewnętrznych zgodnie z taktyką, oraz przy miejscowych zagrożeniach i niewielkich pożarach. Wydajność taka choć niewielka, jest typowa dla jednostek straży - taką samą posiada bardzo rozpowszechniona prądownica Flash 200, biorąca udział w różnorodnych akcjach ratowniczo-gaśniczych.

• Funkcja FLUSH to nic innego jak samoczyszczenie grzybka z zanieczyszczeń wody, które dość często stwarzają problemy podczas działań strażaków. Małe kamyki potrafią blokować przepływ czy nawet operowanie strumieniami /wydajnościami czym skutecznie utrudniają pracę. Włączenie tej funkcji na chwilkę nawet podczas trwania gaszenia otwiera przepust umożliwiający oczyszczenie wnętrza mechanizmu prądownicy z zanieczyszczeń o średnicy do 5 mm.
Na prądownicę Cooler można także zamontować nakładki klasy 150 do piany ciężkiej lub średniej. Przy stosowaniu nakładki rekomenduje się ustawienie wydajności prądownicy na 130 l/min ewentualnie na 200 l/min.

Zasięgi strumienia zwartego w zależności od wydajności w zupełności pozwalają na komfortową pracę przy dowolnym rodzaju pożaru.

 

Otwarcie
Uchwyt manewrowania pozwala przejść z pozycji zamkniętej do pozycji otwarcia maksymalnego.

 

 

 


•  Regulacja przepływu i czyszczenie
Regulacja przepływu i czyszczenia poprzez rotację pierścienia przepływowego. Ten pierścień jest selektorem, na którym przepływ się opiera. Wystarczy umieścić przed górną częścią korpusu zaworu aby utrzymać ciśnienie 6 bar. Urządzenie pozwala manewrować dotykiem pozycje regulacji przepływu maksymalnego w całkowitej ciemności, nawet jeśli operator nosi rękawice ochronne dla strażaków zgodne z EN 659. Pierścień ten zawiera napis "FLUSH" (CZYSZCZENIE). W tej pozycji, klapa jest otwarta i pozwala na opróżnienie cząsteczek, które generowałyby utrudnienie funkcjonowania hydraulicznego prądownicy.

 •  Regulacja strumienia
Rotacja pierścienia głowicy pozwala przejść progresywnie z pozycji prostej do rozproszenia (45°), i do parasola (130°) tworząc ekran wody. Czucie ręczne i wizualne pozwalają poznać formę strumienia w całkowitej ciemności nawet jeśli operator nosi rękawice ochronne dla strażaków zgodne z EN 659.

 

 

Dane podstawowe:

Wymiary:  322 x 95 x 230,6 mm (CNBOP)
Waga: 1,65 kg (CNBOP)
Czyszczenie cząstek stałych: do 5 mm
Parasol ochronny: 130 stopni
Skuteczny zasięg wody: 31 m (CNBOP)
Zakres temperatur stosowania: -25 /+80 stopni celsjusza

Świadectwo Dopuszczenia CNBOP: 3121/2018


  

  Pobierz kartę katalogową prądownicy Cooler 200 (PDF, 851 KB)

 

 

 

kod 40486