Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102716
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021

 

Zestaw uzupełniający PSP R1 2021 został przygotowany dla tych jednostek straży pożarnej, które chcą posiadany Zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1 zaktualizować do najnowszych wytycznych KG PSP dotyczących Zasad Organizacji Ratownictwa Medycznego w KSRG, obowiązujących od 30 czerwca 2021 roku.

Nowy standard PSP R1 2021 uzupełnił wyposażenie toreb PSP R-1 o produkty, których najczęściej brakowało strażakom podczas ich akcji ratowniczych. Produkty najrzadziej zaś używane zostały z zestawu PSP R1 wycofane.

 

Niniejsze uzupełnienie torby PSP R1 2021 jest zgodne z Zasadami Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z dnia 30 czerwca 2021r i składa się z 6-ciu pozycji towarowych. Dodanie tych pozycji do "starej" torby PSP R1 zgodnej ze standardem z 2013 roku, spowoduje podwyższenie jej zgodności do obecnych standardów.

Ze względu na możliwe modyfikacje zestawu, w sprawie ceny prosimy kontaktować się z nami mailowo, za pomocą formularzy kontaktowych, czatu lub z przedstawicielami na Państwa terenie.

 

Zestaw uzupełniający PSP R1 zawiera:

  • Pulsoksymetr napalcowy - 1 szt
  • Wąsy tlenowe - 3 kpl
  • Pas do stabilizacji złamań miednicy - 1 szt
  • Opatrunek hemostatyczny - 1 szt
  • Maski FFP2 dla ratownika - 4 szt
  • Maseczki chirurgiczne dla poszkodowanego - 6 szt.

W zestawie istnieje możliwość zamiany opatrunku hemostatycznego oraz pasa do stabilizacji złamań miednicy na inne wybrane przez klienta, jednakże wiąże się to ze wzrostem kosztów tego zestawu nawet o kilkaset złotych.

 

Opis zawartości uzupełnienia R1:

 

Pas do stabilizacji złamań miednicy

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021 pas do stablizacji złamań miednicyjest lekki i łatwo go regulować nawet przez jedną osobę. Miękki materiał bez wewnętrznych szwów minimalizuje powstawanie punktów nacisku i zmniejsza ryzyko martwicy. Szynę łatwo założyć i dopasować do pacjenta. Umożliwia dostęp do pachwiny i cewki moczowej w przypadku konieczności cewnikowania dróg moczowych pacjenta bądź zakładania dostępu do żyły udowej lub tętnicy. Pas jest uniwersalnego rozmiaru, można go stosować zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.


Opatrunek hemostatyczny (kompres, gaza) do hamowania krwawień.

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021 Opatrunek hemostatycznyWyrób medyczny w postaci gazy, po kontakcie z silnie krwawiącą raną zamienia się w galaretowatą masę. Działa jako środek stabilizujący, zagęszczający i zawieszający. Stosowany na blokach operacyjnych, stomatologii, weterynarii, wojsku, służbach ratowniczych i w domowych apteczkach. Polecany szczególnie tym którzy mają słabą krzepliwość krwi. Gdy krwawiące miejsce nie krwawi wystarczająco mocno by gaza zmieniła się w żel, należy polać ją solą fizjologiczną lub zwykła wodą.

 
Działanie opatrunku hemostatycznego:

• Szybko wchłania zawartość wody w wysiękach
• Tworzy galaretowatą masę
• Wypełnia pustkę rany
• Uszczelnia końce naczyń włosowatych
• Zatrzymuje krwawienie szybko i skutecznie

Zalety opatrunku hemostatycznego:

Udowodniony klinicznie skrócony czas krzepnięcia krwi
Można stosować w jamie ustnej
Neutralne pH 7,0, stąd brak pieczenia
Biokompatybilny - nie drażniący
Posiada właściwości bakteriostatyczne
Nie zawiera lateksu
Sterylizowany promieniowaniem gamma
Pakowany w podwójnym jałowym opakowaniu

 

Pulsoksymetr napalcowy

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021 Pulsoksymetr napalcowyPrzeznaczony jest do nieinwazyjnego pomiaru nasycenia tlenem krwi (SpO2) oraz tętna (PRbpm) u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 5 roku życia. Urządzenie wskazuje także falę przebiegu.
Model ten przeszedł badania kliniczne, uzyskując pozytywną ocenę zgodności. To jeden z najbardziej znanych i popularnych modeli na rynku, używany także w szpitalach, przez lekarzy i ratowników medycznych. Jest urządzeniem medycznym posiadającym deklarację zgodności oraz certyfikat z jednostki notyfikującej TUV, jest zarejestrowany na europejskim rynku i ma wyznaczonego EC REP.

 

Maski FFP2 i chirurgiczne

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021 Maski FFP2 i chirurgiczneW zestawie oferujemy tylko te maski, które posiadają dokumenty potwierdzające spełnianie norm i tym samym gwarantują skuteczne działanie ochronne zarówno dla ratownika jak i poszkodowanego.

 

 

 

Wąsy tlenowe

Uzupełnienie zestawu PSP R1 2021 Wąsy tlenoweOferujemy tylko sprawdzone i przebadane produkty znanych światowych producentów.

 

 

 

 

Przedstawione zdjęcia mogą się różnić od faktycznej prezentacji produktów (kolor, opakowanie, itp).