Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Zacisk do węży tłocznych 42-110 (klamra śrubowa)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100456
  • Producent: POK S.A.
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 1 520,00 zł / szt. 1 869,60 zł / szt.

Zacisk do węży tłocznych 42-110 (klamra śrubowa)

 

Produkt skonstruowany jako zacisk śrubowy do blokowania wypływu wody z węża tłocznego W110. Pracuje prawidłowo z wężami o mniejszych średnicach. Przeznaczony jest do blokowania wypływu wody (całkowitego zamknięcia przepływu) lub czasowej regulacji natężenia przepływu przez wąż tłoczny. Przeznaczony jest dla węży o średnicy 110mm oraz 42, 52 i 75 lub innych w tym zakresie.

 

Produkt idealny na wyposażenie samochodów wężowych, jednak powinien być na stanie w każdym pojeździe z wężami i autopompą. Głównym przeznaczeniem są magistrale wężowe, gdzie zacisk można zamontować w dowolnej chwili i miejscu, a służyć może do zatrzymania wody i brak jej wylania się z długiej linii podczas wymiany węża w skutek uszkodzenia czy przepalenia. Takie sytuacje mogą się zdarzyć np. podczas pożarów lasów, a każda strata czasu na napełnienie ponowne długiej linii (gdy nie użyto zacisku) może grozić poważnymi konsekwencjami także dla ludzi i sprzętu. W razie konieczności, wąż można "uwolnić" natychmiast z zacisku poprzez jego wyjęcie bokiem przez otwieraną prowadnicę (patrz zdjęcie).

 

Inne praktyczne zastosowanie to awaryjne zamknięcie przepływu oraz regulacja natężenia przepływu (redukcja).

Zacisk może także wspomagać odwadnianie węży po akcji.

 


Obszerna konstrukcja pokrętła umożliwia pewną pracę w każdych warunkach i w rękawicach specjalnych. 

Wykonanie ze stopu aluminium.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !