Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Zacisk do węży tłocznych 42-110 (klamra śrubowa)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100456
  • Producent: POK S.A.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 091,00 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 1 842,00 zł / szt. 2 265,66 zł / szt.

Zacisk do węży tłocznych 42-110 (klamra śrubowa)

 

Produkt skonstruowany jako zacisk śrubowy do blokowania wypływu wody z węży tłocznych. Pracuje prawidłowo z wężami o  średnicach 42-110 mm.

Klamra śrubowa przeznaczona jest do blokowania wypływu wody (całkowitego zamknięcia przepływu) lub czasowej regulacji natężenia przepływu przez wąż tłoczny.

 

Produkt idealny na wyposażenie samochodów wężowych, jednak powinien być na stanie w każdym pojeździe z wężami i autopompą. Głównym przeznaczeniem są magistrale wężowe, gdzie zacisk można zamontować w dowolnej chwili i miejscu, a służyć może do zatrzymania wody i brak jej wylania się z długiej linii podczas wymiany węża wskutek uszkodzenia czy przepalenia. Takie sytuacje mogą się zdarzyć np. podczas pożarów lasów, a każda strata czasu na napełnienie ponowne długiej linii (gdy nie użyto zacisku) może grozić poważnymi konsekwencjami także dla ludzi i sprzętu.

W razie konieczności wąż można "uwolnić" natychmiast z zacisku poprzez jego wyjęcie bokiem przez otwieraną prowadnicę (patrz zdjęcie).

 

Inne praktyczne zastosowanie to awaryjne zamknięcie przepływu oraz regulacja natężenia przepływu (redukcja).

Zacisk może także wspomagać odwadnianie węży po akcji.

 


Obszerna konstrukcja pokrętła umożliwia pewną pracę w każdych warunkach i w rękawicach specjalnych. 

Wykonanie ze stopu aluminium.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?