Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Zbiornik wodny Tanker 13000 litrów

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102149

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 4-5 tygodni
  • szt.
  • Cena netto: 8 540,00 zł / szt. 10 504,20 zł / szt.
  • Niedostępny

Zbiornik wodny Tanker 13000 litrów

 

Zbiornik wodny Tanker przeznaczony jest do retencji wody wszędzie tam, gdzie konieczne jest chwilowe gromadzenie wody, w miejscach zróżnicowanych pod wieloma względami. Stanowi on doskonały bufor wodny o wielu zastosowaniach, mieści 13 000 litrów.

Zbiornik Tanker nadaje się doskonale zarówno do autopomp samochodów gaśniczych jak i motopomp. Występuje w wariancie składany na 4. Podobne rozwiązania z powodzeniem stosowane są od kilkudziesięciu lat w Polsce jak i na całym świecie.

 

Zastosowanie zbiornika TankerZastosowanie zbiornika Tanker:

Zbiornik może być stosowany w miejscach, gdzie trudno jest gromadzić duże ilości wody, takich jak drogi i lasy, a konieczne jest prowadzenie intensywnych działań gaśniczych.

Gromadzenie wody w terenie trudno dostępnym. W trudnych warunkach terenowych, gdzie dojazd samochodów jest utrudniony, zbiornik zasilany z odległości stanowi idealny bufor wodny. To właśnie w lasach i na torfowiskach taki zbiornik i pompa pływająca są wystarczającym narzędziem do likwidacji zarzewi ognia podczas długotrwałego dogaszania.

Właśnie w takich warunkach tworzy prosty w obsłudze bufor wodny, który z powodzeniem zastępuje cysterny lub inne samochody gaśnicze z dużymi zbiornikami, które stoją bezczynnie na miejscu działań służąc wyłącznie jako zbiorniki wodne.

 

Przesył wody na duże odległościPrzesył wody na duże odległości

Zbiornik ten ustawiony przy pompie pośredniej zwiększa sprawność układu kilkukrotnie i umożliwia osiągnięcie większych wydajności.
Dodatkowo przy znaczących różnicach wysokości w terenie doskonale współpracuje przy pompach pośrednich.
Zbiornik ten może być stosowany jako swego rodzaju osadnik, do którego brudną wodę tłoczą pompy szlamowe. W zbiorniku osadzają się zanieczyszczenia, natomiast motopompy (agregat pompowy) pobierają wodę z powierzchni unikając zanieczyszczeń.

 

Pobór wody z miejsc trudnodostępnych
Pobór wody z miejsc trudnodostępnych

woda pozyskana z miejsc trudnodostępnych i zgromadzona, w dużym zbiorniku, w miejscu łatwo manewrowalnym dla samochodów pożarniczych, jest wystarczającym zapasem, aby szybko zasilać zbiorniki przybywających pojazdów w ogólnodostępnym Punkcie Czerpania Wody.

 

 

 


Dogaszanie pogorzelisk

W przypadku dogaszania i dozorowania pogorzelisk woda zgromadzona w zbiorniku jest optymalnym rozwiązaniem, które w połączeniu z pompą przenośną optymalizuje ilość angażowanego sprzętu. W trudnych warunkach terenowych, gdzie dojazd samochodów jest utrudniony, zbiornik zasilany z odległości stanowi idealny bufor wodny. To właśnie w lasach i na torfowiskach taki zbiornik i pompa pływająca są wystarczającym narzędziem do likwidacji zarzewi ognia podczas długotrwałego dogaszania.

 

Zalety zbiornika wodnego Tanker

Zalety zbiornika wodnego Tanker

 

SZYBKOSPRAWIALNOŚĆ I MAŁA WAGA

Możliwość łatwego ustawiania i szybkiego sprawiania umożliwiają stosowanie zbiornika w wielu konfiguracjach i na wiele sposobów. Niewielka waga systemu, czas sprawiania około 2 minut, przy zaangażowaniu dwóch osób skutkują możliwością zgromadzenia 13 000 litrów wody (przez 1 zbiornik) na miejscu pożaru. Możliwość łatwego transportu i przemieszczania konstrukcji, stanowi o walorach użytkowych tego produktu.

 

UNIWERSALNOŚĆ ZASTOSOWANIA

System może być stosowany blisko natarcia na pożar, podczas przesyłu wody na duże odległości (przepompowywanie lub systemem mieszany) oraz w okolicy Punktu Czerpania Wody.

 

ZARZĄDZANIE WODĄ

Zbiorniki na miejscu działań umożliwiają Dowódcy, stały i bieżący nadzór nad ilością wody do celów gaśniczych co w przypadku kilku pojazdów jest niemożliwe.
Woda zgromadzona w jednym zbiorniku jest porównywalna z ilością wody w zbiornikach pięciu samochodów średnich typu GBA.

 

ŁATWOŚĆ DOBORU MIEJSCA SPRAWIENIA

Sposób napełniania zbiornika oraz miejsce jego ustawienia zależą tylko i wyłącznie od kreatywności dowodzącego. Zbiornik może być sprawiany w miejscach trudnodostępnych dla pojazdów pożarniczych.

 

MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA KILKU ZBIORNIKÓW W "JEDNO NACZYNIE"

Zastosowanie dodatkowego osprzętu umożliwia łączenie zbiorników w ramach jednego bufora w rozbudowane układy oraz w prosty sposób przelewanie wody pomiędzy zbiornikami. Jeden zbiornik mieści tyle wody co dwa samochody GCBA 5/32 lub jeden GCBA 9,5/50, natomiast dwa zbiorniki są adekwatne pod kątem ilości wody z cysterną GCBM 22/8.

 

RÓŻNE MOŻLIWOŚCI TRANSPORTU

W zależności od wersji zbiornik może być transportowany na dachach pojazdów lub na przyczepkach.

 

ZASTOSOWANIE NA RÓŻNYCH ODCINKACH BOJOWYCH

Zbiornik napełniony wodą, z którego wodę pobiera motopompa nie ustępuje niczemu w porównaniu zbiornika pojazdu i autopompy. Jest on idealnym rozwiązaniem również dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej typu „M”, gdzie obecnie stosowane są zbiorniki przenośne kilkukrotnie mniejsze.

 

Podstawowe dane zbiornika Tanker:

Wymiary zewnętrzne po sprawieniu: 4,0 m x 4,0 m x 1,0 m
Wymiary po złożeniu:  2,0 m x 1,0 m x 0,60 m
Pojemność wody: 13000 litrów (13 m3)
Czas sprawiania: 2 minuty (przez 2 osoby).

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?