Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Zestaw 4 wkładów CoolPax do kamizelek chłodzących Phase Change

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102531

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 729,00 zł / szt. 896,67 zł / szt.

Zestaw 4 wkładów CoolPax do kamizelki chłodzącej Phase Change

 

Ciesz się stałym chłodzeniem dzięki technologii chłodzenia przez zmiany stanów skupienia Phase Change, o nazwie CoolPax™. Technologia chłodzenia COOLPAX™ została opracowana w oparciu o procesy zachodzące podczas zmiany stanu skupienia materiału (PCM - Phase Change Material - przemiana fazowa materiału). Wykorzystanie tego zjawiska pozwala na chłodzenie przy utrzymaniu stałej, optymalnej temperatury 14°C.

 

Dodatkowy zestaw czterech wkładów COOLPAK™ do kamizelek chłodzących PCM. Zastosowana technologia pozwoliła na obniżenie wagi wkładów o 25% w stosunku do wkładów wodnych i żelowych. Bezpieczne, efektywne i wygodne Dodatkowe wkłady zapewniają ciągłość chłodzenia Utrzymują komfortową temperaturę 14°C aż do 4 godzin. Zestaw zawiera 4 wkłady chłodzące Phase Change


Bezpieczne, efektywne i wygodne
Dodatkowe wkłady zapewniają ciągłość chłodzenia
Utrzymują komfortową temperaturę 14°C aż do 3 godzin
Zewnętrzna powłoka wykonana z poliuretanu o wysokiej wytrzymałości
Zestaw zawiera 4 wkłady chłodzące Phase Change
Waga całkowita: 2,25 kg

Stosować z: wszystkie kamizelki z naszego sklepu.


Czym jest COOLPAX™?

Wkłady w kamizelkach Phase Change (PCM), zostały stworzone na bazie węgla, dzięki czemu płyn jest nietoksyczny i niepalny. Wkłady krzepną poniżej temperatury 14 stopni C i utrzymują ją przez kilka godzin. Dzięki temu są one mniej inwazyjne, oraz bardziej przyjazne dla organizmu, niż rozwiązania wykorzystujące lód lub żel. Wkłady PCM COOLPAX™ są o 25% lżejsze w stosunku da wkładów tej samej wielkości, wykonanych w innych technologiach. Zewnętrzna powłoka wykonana z wysokiej jakości poliuretanu, gwarantuje dużą wytrzymałość i elastyczność.

Jak to działa?

Wystarczy schłodzić wkłady do temperatury poniżej 14°C, następnie umieścić w specjalnych kieszonkach w odzieży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zapewniamy chłodzenie stałą temperaturą przez kilka gadzin. Wkłady dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, w zależności od rozwiązania, co pozwala osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty chłodzenia oraz poprawić komfort pracy w niekorzystnych warunkach. Wkłady PCM COOLPAX™ w porównaniu do wkładów wodnych i żelowych, zamarzają szybciej i pozostają w tym stanie dłużej, są lżejsze oraz mniej inwazyjne dla człowieka.

 

Aktywacja i eksploatacja

Aktywacja technologii PCM COOLPAX™, odbywa się przez umieszczenie wkładów w temperaturze poniżej 14°C (miska z zimną wodą, lodówka). Po okoto 45 minutach wkłady są gotowe do użycia, zapewniając stałą temperaturę chłodzenia 14°C przez 3-4 godziny. Czas chłodzenia zależy od warunków środowiska pracy.

 

Konserwacja i czyszczenie

Przed umieszczeniem wkładów w kamizelce upewnij się, że są całkowicie skrzepnięte. Wkłady twardnieją od zewnątrz da środka, co sprawia, że już po 15 minutach robią wrażenie gotowych do użycia.

UWAGA!
W czasie kiedy kamizelka nie jest użytkowana przez dłuższy czas, zalecamy wyjęcie z niej wkładów. Wkłady należy wtedy przechowywać osobno. Wykonanie wkładów na bazie węgla, powoduje osadzanie się na nich drobnych kryształków, które mogą pobrudzić odzież.

 

Naukowo:

Materiał zmieniający stany skupienia (PCM) to substancja o wysokim cieple topnienia która rozpuszcza się lub krzepnie w określonej temperaturze, oraz posiada zdolność gromadzenia i uwalniania dużych ilości energii.

Ciepło jest wchłaniane i uwalniane, kiedy materiał przechodzi ze stałego stanu skupienia w ciecz i odwrotnie. Dlatego PCM klasyfikuje się jako produkt akumulacji ciepła utajonego (LHS).

 

 

Włóż do lodówki albo lodowatej wody na 45 min.             Włóż do kamizelki.                  Chłodź się przez 3-4 godziny.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?