Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Agregat prądotwórczy Benza BZ-3000-iS

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101087
 • Producent: BENZA
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
 • szt.
 • Cena netto: 5 100,00 zł / szt. 6 273,00 zł / szt.

Agregat prądotwórczy Benza BZ-3000-iS

 

Wieloletnie doświadczenie BENZA w produkcji agregatów zaowocowało wprowadzeniem w roku 2014 nowej serii agregatów BX, a następnie serii BZ.
Produkty BENZA zawsze charakteryzują się najwyższą jakością i przy konstruowaniu oraz produkcji agregatów BX i BZ bardzo duży nacisk postawiono na jakość materiałów użytych do produkcji przez kooperantów.


Przy produkcji uzwojeń prądnic stosowane są najwyższej jakości stopy miedzi co gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych parametrów prądu. Przez zastosowanie automatycznej regulacji AVR agregaty BX i BZ znajdują zastosowanie przy zasilaniu zaawansowanych urządzeń elektronicznych.
Optymalnie dobrane moce silników gwarantują długi i bezawaryjny okres użytkowania agregatu bez strat generowanej energii. Rygorystyczne standardy jakości przy produkcji agregatów zapewniają spełnienie wszystkich obowiązujących norm.

 

 • We wszystkich modelach BZ i BX zastosowano zbiorniki paliwa gwarantujące nieprzerwaną pracę w przedziale 6-9 godzin, w zależności od modelu, przy średnim obciążeniu ok. 80% mocy agregatu
 • Modele BZ-2000-iS oraz BZ-3000-iS wykonane są w technologi inwerterowej gwarantującej najwyższą jakość generowanego prądu przy optymalnym zużyciu paliwa
 • Agregaty BZ-3000-iS oraz BZ-8500-AVR wyposażone są standardowo w koła transportowe, dla modeli BX-3000-AVR oraz BX-6000-AVR koła występują jako opcja
 • Dobra amortyzacja silnika oraz posadowienie agregatu na wulkanizowanych kołach i podporze gumowej lub podporach gumowych redukuje hałas wywołany wibracjami
 • Wszystkie agregaty w standardzie posiadają przyłącze prądu DC 12V 8,3A, wyłącznik przeciążeniowy i wyłącznik różnicowo-prądowy
 • Sztywna rama o konstrukcji klatki wykonana z profile o średnicy 25 (BX-3000-AVR) i 30mm (BX-6000-AVR i BZ-8500-AVR) gwarantuje większą sztywność, mniejsze wibracje, a przez to dłuższa żywotność połączeń spawanych oraz odporność na uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji (przewrócenia, uderzenia itp)
 • Agregaty BZ-2000-iS i BZ-3000-iS wykonane są obudowach wyciszających co umożliwiło obniżenie poziomu hałasu do 75 dB (A).

Agregat inwerterowy.


Parametry techniczne:


Max. Moc: 3 kVA
Napięcie: 230 V
Prąd: 12A
Rozruch: ręczny
Moc silnika: 5,7 KM benzynowy
Pojemność skokowa: 212 cm3
Czas pracy przy wyk. 50% moc.: 8 godz            
Pojemność zbiornika: 9 l
Częstotliwość: 50 Hz
Czujnik oleju: tak
Wyłącznik termiczny: tak
Alarm przeciążeniowy: tak
Gniazda: 2x16A (230V)
Gniazdo ładowania akumulatora: DC12V (1x8,3A)
Elektroniczna kontrola obrotów przy braku obciążenia
Wymiary dł. x szer. x wys.: 605x432x493 mm
Waga: 37 kg

Gwarancja 2 lata

 

Wyłącznik różnicowy zabezpiecza użytkowników przy przebiciu napięcia na obudowę agregatu. Jak każde urządzenie zdarzają się uszkodzenia "różnicówek". Warunkiem zadziałania "różnicówki" przy jakimkolwiek przebiciu, jest zastosowanie w całym układzie przedłużacza oraz zasilanych urządzeń przewodów z żyłą uziemienia. Wyłącznik różnicowy jak każdy mechanizm może się przyciąć lub po prostu zepsuć i wtedy takim zabezpieczeniem jest uziemienie agregatu. W przypadku długiej pracy agregatem oraz podłączania niewiadomej kondycji urządzeń wskazane jest zastosowanie uziemienia o ile jest to możliwe. Dlatego szpica uziemiająca (do wyboru w opcjach obok ceny) jest wysoce zalecana.

 

Uwaga! Agregat jest samowzbudny (bez AVR), i nie zaleca się zasilać nim urządzeń elektronicznych (np. telewizory, komputery, wiertarki z elektronicznym regulatorem obrotów), ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Możesz tym agregatem zasilać UPS-y (zasilacze awaryjne np. do komputerów). Jeśli potrzebujesz agregatu do zasilania elektroniki, poszukaj modelu z AVR.Wybierz SupermarketStrazacki.pl !