Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Gaśnica samochodowa 1kg GP-1z BC/M proszkowa z wieszakiem

  • Cena netto: 27,64 zł / szt. 36,90 zł 34,00 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Gaśnica proszkowa 1kg stanowi podstawowe zabezpieczenie Twojego auta w razie pożaru i umożliwia użycie urządzenia przez osoby dorosłe bez specjalnego przeszkolenia.

Najpopularniejsza gaśnica samochodowa 1 kg na rynku. Zaprojektowana dla zabezpieczania samochodów osobowych, łodzi motorowych i żaglowych, przyczep kempingowych.

Gaśnica 1kg

Gaśnica samochodowa o pojemności 1 kg służy do gaszenia początkowych pożarów, które mogą wystąpić w samochodzie lub w jego otoczeniu. Jest to ważne narzędzie bezpieczeństwa, które może pomóc w zapobieżeniu rozprzestrzenianiu się pożaru i ochronie życia i mienia.

Jak używać gaśnicy samochodowej ?

Klasa BC oznacza, iż gaśnicą możemy gasić pożary cieczy łatwopalnych (paliwa, smary) i gazów (LPG - propan butan, CNG, LNG - metan).

Gaśnica taka nie ugasi jednak pożarów klasy A np. tapicerki czy wyposażenia auta tj. drewno, papier. 

Jeśli chcesz rozszerzyć ochronę swojego pojazdu o pożary klasy A, wybierz gaśnicę samochodową ABC.

 

Gaśnica 1kg skuteczność

 

 

Pożary cieczy i materiałów topiących się (np. benzyny, farby).

 

 

Pożary gazów (np. gazu miejskiego, metanu, propanu).

 

Pożary urządzeń elektrycznych do 1000 V (np. żelazka).

 

 

Główne zastosowania gaśnicy samochodowej:

  1. Gaszenie pożaru silnika: Gaśnica samochodowa może być używana do gaszenia pożaru w silniku lub innych częściach samochodu, które mogą się zapalić. Pożary w silniku mogą być spowodowane wyciekiem paliwa, przegrzaniem lub uszkodzeniem elementów mechanicznych.

  2. Gaszenie pożaru wewnętrznego: Gaśnica może być wykorzystana do gaszenia pożaru wewnątrz kabiny pojazdu, na przykład pożaru wywołanego zwarciami elektrycznymi, przeciekiem płynów palnych lub innych źródeł zapłonu.

  3. Pomoc w ewakuacji: Gaśnica może być używana do stworzenia chmurki gazu gaśniczego, która może pomóc w ewakuacji z pożaru. Chmurka ta może zapewnić ochronę przed dymem i ogniem podczas opuszczania samochodu.

  4. Gaszenie pożaru w otoczeniu samochodu: Gaśnica może być wykorzystywana do gaszenia pożarów w otoczeniu samochodu, takich jak pożary traw, krzaków lub innych pojazdów.

  5. Pomoc innym: Gaśnica może posłużyć do udzielania pomocy innym kierowcom lub osobom w sytuacjach awaryjnych, gdzie pożar może stanowić zagrożenie dla życia.

Warto pamiętać, że gaśnica o pojemności 1 kg jest przeznaczona głównie do gaszenia początkowych pożarów i nie jest odpowiednia do walki z dużymi pożarami lub pożarami o dużym zasięgu. Jest to narzędzie, które może być używane w celu zażegnania sytuacji awaryjnych w czasie dojazdu służb ratunkowych lub do zapobieżenia rozprzestrzenianiu się pożaru, zanim stanie się on niekontrolowalny. Dlatego jest ważne, aby mieć dostęp do gaśnicy w samochodzie i wiedzieć, jak jej używać w razie potrzeby.

 

Najpopularniejszy na rynku model gaśnicy:

▪ Łatwa i ergonomiczna w obsłudze.
▪ Szybka i skuteczna w gaszeniu.
▪ Ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej.
▪ Konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia.
▪ Zbiornik gaśnicy nie podlega kontrolnym badaniom UDT.
▪ Zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.

Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE.

 

Gaśnica proszkowa 1kg samochodowa zastosowanie

Zobacz też miniporadnik o gaśnicach na końcu opisu.

 

gaśnica domowa zalety

 

Produkowana przez lidera branży przenośnego sprzętu gaśniczego w Polsce

 

 

Producent udziela gwarancji na sprawne działanie gaśnicy – 5 lat od daty produkcji.

 

 

Autoryzowane punkty serwisowe w całej Polsce.

 

 

Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001.

 

 

Dane techniczne gaśnicy samochodowej 1 kg:

Skuteczność gaszenia 21B C
Masa środka gaśniczego 1 kg
Czynnik roboczy CO2 
Czas działania 6 s
Ciśnienie próbne zbiornika 25 bar
Ciśnienie robocze 10 bar
Zakres temperatur stosowania -20 oC / +60 oC
Masa całkowita 1,6 kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia 1000 V  
Całkowita wysokość 257 mm
Średnica zbiornika 86 mm

 

Sposób użycia gaśnicy samochodowej 1 kg:

 

1. Wyrwij zabezpieczenie – zawleczkę. Pozwoli to na odblokowanie gaśnicy.

 

 

2. Skieruj końcówkę wylotową na źródło ognia. Nie należy celować w płomienie.

 

 

 

3. Naciśnij dźwignię spustową, aby uwolnić środek gaśniczy.

 

 

4. Omiataj strumieniem środka gaśniczego źródło ognia, dopóki ogień nie zgaśnie. Trzymaj gaśnicę pionowo.

 
 
 

 

Mini poradnik: Jakie są rodzaje gaśnic i do czego się nadają?

Nie wiesz, jaka gaśnica jest odpowiednia do gaszenia pożaru? Ten miniporadnik przedstawia różne rodzaje gaśnic i ich zastosowanie.

 

Dlatego do kuchni polecamy gaśnice płynowe typu ABF, które doskonale sprawdzają się w gaszeniu płonącego oleju lub tłuszczu lub te z płynem AF (materiały stałe tj. oraz tłuszcze i oleje jadalne).

W gospodarstwach domowych, w domkach letniskowych, namiotach i altankach (zapalenie się tłuszczu w kuchni, zwarcie instalacji elektrycznej, kominki, grille itp.) oraz przy pracach tj. spawanie, lutowanie sprawdzi się podręczny spray gaśniczy - niezastąpiony przyjaciel na wakacjach.

Do baterii litowo-jonowych znajdujących w smartfonach, laptopach, powerbankach, hulajnogach, elektronarzędziach akumulatorowych, rowerach i skuterach, a także kosiarkach czy stacjach ładowania pojazdów i magazynach z bateriami zdecydowanie polecamy specjalistyczne spraye i urządzenia gaśnicze Verdis lub Mobiak.

Do garażu, magazynu, kotłowni lub obiektu publicznego lepsze będą gaśnice proszkowe 4 i 6 kg ABC, które cechują się wysoką skutecznością gaśniczą, gdyż pożary w tym miejscu mogą cechować się dużą siłą ognia.

Do komputera lub innego sprzętu RTV i AGD najlepiej stosować gaśnice i urządzenia śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest dwutlenek węgla (nie szkodzi urządzeniom elektrycznym).

Serwerownie, laboratoria komputerowe czy sale kontrolne powinny być chronione przez "bezpieczne" systemy gaśnicze ręczne lub automatyczne na gaz czysty HFC-227ea, który nie pozostawia żadnych śladów.

Do paneli fotowoltaicznych od niedawna dostępne są nareszcie dedykowane urządzenia gaśnicze do paneli fotowoltaicznych, których zadaniem jest wyłączenie paneli po przez odcięcie do nich dostępu  światła, jedno z nich także posiada skuteczność gaśniczą.

Do pomieszczeń zamkniętych, w których nie przewiduje się stałej obsługi przez człowieka, takich jak: magazyny, piwnice, biura, hotele, czy sklepy stosuje się montowane do sufitu Samoczynne Urządzenia Gaśnicze, proszkowe lub na gaz czysty.

W przypadku gaśnic samochodowych najlepiej sprawdzą się gaśnice proszkowe 1 i 2 kg BC. Wersje ABC dodatkowo gaszą pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny). Dzięki niewielkim rozmiarom pasują do większości aut osobowych.

Większe magazyny, stacje benzynowe wymagają większych gaśnic i agregatów śniegowych lub proszkowych od 5 do 50 kg, zależnie do rodzaju zagrożenia w obiekcie.

Pamiętaj, że gaśnica to urządzenie podręczne i nie zastępuje straży pożarnej. Skuteczność ugaszenia pożaru w obiekcie zależy w dużej mierze od czasu reakcji na zagrożenie. Im szybciej dowiesz się o pożarze, tym większa szansa, że go ugasisz. Dlatego w komplecie z gaśnicą w obiektach zdecydowanie polecamy montaż czujek dymu i/lub  ciepła.