Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat gw.)

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 101649
 • Producent: KIDDE
 • Kod producenta: 0047871313440

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 173,00 zł brutto
 • Cena netto: 126,01 zł / szt. 189,00 zł 154,99 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD w sypialni

Czujnik tlenku węgla z wyświetlaczem K10LLDCO jest zgodny z normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 i jest wyposażony w sensor elektrochemiczny Kidde i wbudowaną baterię gwarantujące 10-letni okres pracy.


Zasilany z wbudowanej baterii niewymagającej wymiany w całym okresie użytkowania urządzenia. Takie rozwiązanie umożliwia zamontowanie detektora w optymalnym miejscu w pomieszczeniu oraz zapewnia ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci.

 

 • Znak budowlany B
 • Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą EN 50291-1:2018
 • 10-letnia gwarancja

 

 

 Czujnik ten jest następcą popularnego modelu 10LLDCO.

 Do najważniejszych zmian należą:

 • Zgodność z najnowszą normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Znak bezpieczeństwa B
 • Funkcja informująca o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • Test symulacyjny: pozwala na przetestowanie czujnika przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO (znajduje się w opcjach obok ceny)
 • Nowy sposób pakowania na opakowania kartonowe (wcześniejsze wersje były pakowane w blistry)

 

 Jeśli nie potrzebujesz wyświetlacza w tym modelu, zobacz tutaj

 Zobacz także blog o czujnikach tlenku węgla

 

 

Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Pomiary koncentracji CO wykonywane są co sekundę. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB).

Czujnik posiada przycisk testu / resetowania umożliwiający sprawdzenie działania urządzenia i wyłączenie sygnalizacji alarmowej, a także przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. Czujnik ma funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni. Dzięki temu użytkownik może upewnić się, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji tlenku węgla.

 

Kidde K10LLDCO certyfikaty i wyróżnienia

 

Kidde K10LLDCO normy i wymagania

K10LLDCO jest oznakowany znakiem budowlanym B potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla. Badania zostały wykonane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego (CNBOP-PIB). Ponadto posiada certyfikat BSI potwierdzający spełnienie wymagań normy BS EN 50291-1:2018 wystawiony przez British Standards Institution.

 Deklaracje i instrukcje do pobrania na dole strony w zakładce 'Załączniki'.

Konsumencki Lider Jakości 2024 Kidde Na podstawie ogólnopolskich badań konsumenckich marka Kidde ponownie uzyskała I miejsce w kategorii "Czujniki czadu i dymu klasy premium" w XIII edycji konkursu Konsumencki Lider Jakości 2024 uzyskując tym samym Złote Godło - Konsumencki Lider Jakości 2024. Wyróżnienie to jest tym bardziej cenne, że jest przyznawane na podstawie autentycznych opinii konsumentów. Certyfikat Konsumencki Lider Jakości 2024 Kidde
Laur Konsumenta - Lider XX lecia - 2004 - 2024 Kidde Marka Kidde została nagrodzona Złotym Godłem w programie Laur Klienta/Konsumenta najbardziej elitarnym tytułem "Laur Konsumenta - Lider XX lecia - 2004 - 2024"
Celem tego plebiscytu jest nie tylko uhonorowanie, ale także rozpropagowanie tych marek i usług, które osiągały najwyższe pozycje w poprzednich edycjach konkursu, poparte dodatkowo najnowszym wynikiem sondażu.
Certyfikat Laur Konsumenta - Lider XX lecia - 2004 - 2024 Kidde

 

Porównanie czujników tlenku węgla czadu Kidde zgodnych z normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021:

 • Wersje z wyświetlaczem zaleca się wybierać do pomieszczeń gdzie często przebywają ludzie i zwierzęta + do kuchni i łazienki.
 • Wersje bez wyświetlacza można stosować np. w piwnicach, komórkach, garażach itp.
Model Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K5CO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K5DCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K7CO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K7DCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K10LLCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K10LLDCO porównanie
K5CO K5DCO K7CO K7DCO K10LLCO K10LLDCO
Wyświetlacz nie tak nie tak nie tak
Zakres wyświetlacza - 0-999 ppm - 0-999 ppm - 0-999 ppm
Żywotność sensora 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat
Możliwość stosowania na łodziach i w przyczepach kempingowych nie nie tak tak nie nie
Przycisk stężenia szczytowego - tak - tak - tak
Zasilanie

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

wbudowana bateria litowa
wbudowana bateria litowa
Gwarancja 7 lat 7 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat
Gwarancja na baterie - - - - 10 lat 10 lat

 

Ponadto ta nowa seria czujników (z literką K na początku nazwy modelu) w porównaniu do poprzedniej serii:

 • posiada obowiązkowy znak budowalny B
 • posiada funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • posiada zasilanie z dwóch, a nie jak we wcześniejszych modelach trzech baterii (dotyczy serii K5 i K7)
 • pozwala wykonać test symulacyjny przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO
 • pracuje do 40% dłużej na bateriach niż produkty konkurencji
 • seria K7 posiada dodatkowo certyfikat BSI potwierdzający możliwość stosowania na łodziach i przyczepach kempingowych / kamperach
 • jest pakowana w nowe opakowania kartonowe (wcześniejsze wersje były pakowane w blistry)

Szczegółowe zalety i dane techniczne tego czujnika znajdują się na dole strony.

 

Jak działa czujnik tlenu węgla K10LLDCO?

Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco m.in.: sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii miga żółta kontrolka LED, na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dodatkowo czujnik został wyposażony w funkcję testu symulacyjnego umożliwiającą szybkie sprawdzenie prawidłowej odpowiedzi sensora na gaz testowy CO.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie oprócz montażu na ścianie czujnik może być także postawiony na płaskiej powierzchni np. na szafce nocnej w pobliżu łóżka. Posiada blokadę uniemożliwiającą demontaż urządzenia zainstalowanego na ścianie. Po 10 latach od aktywacji zasilania czujnik przypomni o konieczności wymiany urządzenia.

 

Jakie są potencjalne źródła tlenku węgla?

Czyli jakie urządzenia w domu mogą generować zabójczy tlenek węgla.

Potencjalne źródła tlenku węgla - czadu

 

Regularna kontrola gwarancją sprawności czujnika.

Czujniki tej marki należą do najlepszych na świecie. Jednak jest to tylko urządzenie elektroniczne, dlatego jeśli chcesz okresowo sprawdzać prawidłowość działania czujnika, lub będziesz mieć wątpliwość czy Twój czujnik prawidłowo działa w danym momencie, polecamy specjalny gaz testowy w sprayu. Można go dodać do czujnika wybierając opcję obok ceny na początku strony.

 

Czytaj też w blogu, jak i gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

 

  Tlenek węgla to cichy zabójca!

Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. 

Wg badań zleconych przez MSWiA przed 2022 rokiem, przerażającym jest, iż 41% Polaków uważa, że potrafi rozpoznać czad, a co czwarty Polak sądzi, że tlenek węgla można rozpoznać po zapachu lub dymie. Tylko 20% wie, że czad wykrywają tylko i wyłącznie specjalne urządzenia, a jedynie 15% osób ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.

Ilość ofiar znowu wzrasta! Ze statystyk przekazanych przez PSP wynika, że w sezonie grzewczym 2022-2023 strażacy podjęli 2.553 interwencje związane z tlenkiem węgla. Poszkodowanych zostało 1.087 osób, a 54 osoby zginęły. Dla porównania w poprzednim sezonie 2021-2022 było to 2.435 zdarzeń, w których zostało poszkodowanych 988 osób, a 43 osoby zginęły. Pełne statystyki poniżej.

MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. 

 

Zobacz poniższy film — może on uratować lub zmienić Twoje życie.

 

  Jak działa tlenek węgla?


Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.

  Jak szybko czad potrafi zabić?

Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

 

Liczba zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, liczba poszkodowanych i ofiar śmiertelnych w wybranych sezonach grzewczych:

Liczba zdarzeń z tlenkiem węgla, osób poszkodowanych i ofiar w latach 2010-2023

Liczba ofiar śmiertelnych tlenku węgla w latach 2010-2023

Źródło statystyk: www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy

 

Czytaj też: Rodzina uratowana dzięki zadziałaniu czujki czadu

 

Posłuchajcie strażaka:  Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?

Natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach.
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO), wezwać służby ratownicze — Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną.

 

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

jak zabija czad? 

Zalety czujnika Kidde K10LLDCO

 • Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych na świecie sensorów elektrochemicznych
 • Dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku czujnikami
 • Wyświetlacz LCD z maksymalnym wskazaniem 999 PPM
 • Wbudowana bateria – nie wymaga wymiany w całym okresie użytkowania czujnika
 • Głośna sygnalizacja alarmowa
 • Przycisk Test/Reset – do kontroli i obsługi urządzenia
 • Przycisk stężenia szczytowego – do odczytu najwyższego wykrytego stężenia CO zapisanego w pamięci
 • Zintegrowane zasilanie zapewniające ochronę również przy zaniku napięcia zasilania
 • Możliwość montażu na ścianie lub postawienia czujnika na płaskiej powierzchni
 • Blokada uniemożliwiająca demontaż czujnika zainstalowanego na ścianie przez dzieci lub osoby postronne
 • Funkcja informująca o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • Sygnalizacja nieprawidłowej pracy i końca okresu działania
 • Sygnalizacja niskiego napięcia zasilania
 • Dodatkowa dioda LED sygnalizująca nieprawidłową pracę urządzenia i koniec okresu eksploatacyjnego
 • Prosty sposób montażu i obsługi
 • Małe wymiary, niska waga, estetyczna i wytrzymała obudowa
 • Bardzo niski koszt eksploatacji – nie trzeba wymieniać baterii
 • Znak budowlany B
 • Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą EN50291-1:2018
 • 10-letnia gwarancja obejmująca cały czujnik łącznie z baterią

 

Szczegółowe dane techniczne czujnika Kidde K10LLDCO:

 

Informacje o produkcie
Sensor Opatentowany elektrochemiczny sensor CO firmy KIDDE
Wykrywane gazy Czad (tlenek węgla - CO)
Sygnalizacja alarmu Optyczna – wbudowana czerwona dioda LED, na ekranie wyświetla się stężenie CO w zakresie 0 ~ 999 PPM
Akustyczna – syrena o natężeniu dźwięku ok. 85 dB w odl. 3 m, 3.0 ~ 3.5 KHz
Sygnalizacja końca okresu eksploatacyjnego Optyczna – co 60 sekund miga dwukrotnie żółta dioda LED, na ekranie wyświetla się napis „End”
Akustyczna – podwójny, krótki sygnał dźwiękowy co 60 sekund
Sygnalizacja nieprawidłowego działania Krótki sygnał dźwiękowy co 30 sekund oraz co 30 sekund miga żółta dioda LED lub ciągły sygnał dźwiękowy, na ekranie wyświetla się napis „Err”
Pamięć aktywacji alarmu Co 60 sekund miga czerwona dioda LED w przypadku, gdy w ciągu ostatnich 14 dni urządzenie wykryło stężenie CO w wysokości 100 ppm lub więcej
Przycisk Test/Reset Do kontroli i obsługi urządzenia
Po naciśnięciu przycisku urządzenie przeprowadza test kontrolny
Do kasowania sygnalizacji aktywacji alarmu zapisanej w pamięci urządzenia
W przypadku aktywacji alarmu umożliwia jego zresetowanie
Przycisk stężenia szczytowego Po naciśnięciu przycisku wyświetla się najwyższe wykryte stężenie CO zapisane w pamięci czujnika w zakresie 11 ~ 999 ppm
Trwałość sensora 10 lat
Wyświetlacz Panel LCD – wskazania w zakresie 0 ~ 999 PPM
Sposób montażu Na ścianie lub jako jednostka wolnostojąca, na płaskiej powierzchni
Obudowa Wykonana z tworzywa sztucznego ABS
Dodatkowe funkcje Test symulacyjny – pozwala na przetestowanie czujnika przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO
Dodatkowo w zestawie Uchwyt montażowy, kołki montażowe, instrukcja obsługi w j. polskim
Zasilanie
Źródło zasilania Wbudowana bateria litowa 3V DC – nie wymaga wymiany w całym okresie użytkowania czujnika
Sygnalizacja rozładowania baterii Krótki sygnał dźwiękowy co 60 sekund oraz co 60 sekund miga żółta dioda LED, na ekranie wyświetla się napis „Lb”
Warunki pracy i składowania
Warunki pracy Temperatura: -10 ~ 45°C
Wilgotność: do 90% RH, bez kondensacji
Warunki przechowywania Temperatura: -20 ~ 60°C
Wilgotność: 5 ~ 95% RH, bez kondensacji
Jakość i bezpieczeństwo
Certyfikaty i dopuszczenia Znak budowlany B
Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
BS EN 50291-1:2018 Jednostka certyfikująca BSI KM 738897
CE
Gwarancja 10 lat na czujnik i baterię

 

 

Czas aktywacji czujników tlenku węgla wg PN-EN 50291-1:2018

 

tlenek węgla nie widać nie czuć nie słychać


Czujka, czujnik, detektor


Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

02-01-2021
Są rzeczy, których nie wiesz o czujnikach tlenku węgla. Ten artykuł zmieni Twoją wiedzę na całe życie. Tutaj dowiesz się: Jak zamontować, gdzie i w jakiej ilości czujniki. Więcej