Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K7DCO LCD (10 lat gw.)

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 101647
 • Producent: KIDDE
 • Kod producenta: 0047871313402

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 108,94 zł / szt. 146,00 zł 134,00 zł / szt.

Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K7DCO LCD

 Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K7DCO LCD w kamperze

Czujnik tlenku węgla K7DCO z wyświetlaczem LCD spełnia normę PN-EN 50291-1:2018 i jest wyposażony w sensor elektrochemiczny Kidde, gwarantujący 10-letni okres pracy.

Czujnik Kidde K7DCO posiada także certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań BS EN 50291-2:2019 (PN-EN 50291-2:2020) i dopuszczający urządzenie do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach.

 

 • Znak budowlany B
 • Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą EN 50291-1:2018
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą BS EN 50291-2:2019 (łodzie i kampery)
 • 10-letnia gwarancja

 

 

 Czujnik ten jest następcą popularnego modelu 7DCO.

 Do najważniejszych zmian należą:

 • Zgodność z najnowszą normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Znak bezpieczeństwa B
 • Funkcja informująca o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • Zasilanie z dwóch, a nie jak we wcześniejszych modelach trzech baterii.
 • Test symulacyjny: pozwala na przetestowanie czujnika przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO (znajduje się w opcjach obok ceny)
 • Nowy sposób pakowania na opakowania kartonowe (wcześniejsze wersje były pakowane w blistry)

 

 Jeśli nie potrzebujesz wyświetlacza w tym modelu, zobacz tutaj

 Zobacz także blog o czujnikach tlenku węgla

 

 

Zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w optymalnym miejscu w pomieszczeniu oraz zapewnia ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci.

Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Pomiary koncentracji CO wykonywane są co sekundę. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB).

 

Kidde K7DCO normy i wymagania

K7DCO jest oznakowany znakiem budowlanym B potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla. Badania zostały wykonane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego (CNBOP-PIB). Ponadto posiada certyfikat BSI potwierdzający spełnienie wymagań normy BS EN 50291-1:2018 wystawiony przez British Standards Institution.

Dodatkowo czujnik K7DCO posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań BS EN 50291-2:2019 (PN-EN 50291-2:2020) i dopuszczający urządzenie do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach. Zgodność z ww. normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standards Institution.

 Deklaracje i instrukcje do pobrania na dole strony w zakładce 'Załączniki'.

 

Na podstawie ogólnopolskich badań konsumenckich marka Kidde uzyskała I miejsce w kategorii "Czujniki czadu i dymu klasy premium" w programie Konsumencki Lider Jakości 2022 uzyskując tym samym Złote Godło — Konsumencki Lider Jakości 2022. Wyróżnienie to jest tym bardziej cenne, że jest przyznawane na podstawie autentycznych opinii konsumentów.

 

 

Porównanie czujników tlenku węgla czadu Kidde zgodnych z normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021:

 • Wersje z wyświetlaczem zaleca się wybierać do pomieszczeń gdzie często przebywają ludzie i zwierzęta + do kuchni i łazienki.
 • Wersje bez wyświetlacza można stosować np. w piwnicach, komórkach, garażach itp.
Model Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K5CO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K5DCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K7CO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K7DCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K10LLCO porównanie Czujnik tlenku węgla czadu Kidde K10LLDCO porównanie
K5CO K5DCO K7CO K7DCO K10LLCO K10LLDCO
Wyświetlacz nie tak nie tak nie tak
Zakres wyświetlacza - 0-999 ppm - 0-999 ppm - 0-999 ppm
Żywotność sensora 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat
Możliwość stosowania na łodziach i w przyczepach kempingowych nie nie tak tak nie nie
Przycisk stężenia szczytowego - tak - tak - tak
Zasilanie

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

2 baterie AA 1,5V

(w zestawie)

wbudowana bateria litowa
wbudowana bateria litowa
Gwarancja 7 lat 7 lat 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat
Gwarancja na baterie - - - - 10 lat 10 lat

 

Ponadto ta nowa seria czujników (z literką K na początku nazwy modelu) w porównaniu do poprzedniej serii:

 • posiada obowiązkowy znak budowalny B
 • posiada funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • posiada zasilanie z dwóch, a nie jak we wcześniejszych modelach trzech baterii (dotyczy serii K5 i K7)
 • pozwala wykonać test symulacyjny przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO
 • pracuje do 40% dłużej na bateriach niż produkty konkurencji
 • seria K7 posiada dodatkowo certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą BS EN 50291-2:2019 (możliwość stosowania na łodziach i przyczepach kempingowych / kamperach)
 • jest pakowana w nowe opakowania kartonowe (wcześniejsze wersje były pakowane w blistry)

Szczegółowe zalety i dane techniczne tego czujnika znajdują się na dole strony.

 

Jak działa czujnik tlenu węgla K7DCO?

Czujnik posiada przycisk testu / resetowania umożliwiający sprawdzenie działania urządzenia i zresetowanie sygnalizacji alarmowej, a także przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. Czujnik ma także funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni. Dzięki temu użytkownik może upewnić się, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji tlenku węgla.

Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco m.in.: sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii miga żółta kontrolka LED, na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dodatkowo czujnik został wyposażony w funkcję testu symulacyjnego umożliwiającą szybkie sprawdzenie prawidłowej odpowiedzi sensora na gaz testowy CO.

 

  Regularna kontrola gwarancją sprawności czujnika.

Czujniki tej marki należą do najlepszych na świecie. Jednak jest to tylko urządzenie elektroniczne, dlatego jeśli chcesz okresowo sprawdzać prawidłowość działania czujnika, lub będziesz mieć wątpliwość czy Twój czujnik prawidłowo działa w danym momencie, polecamy specjalny gaz testowy w sprayu. Można go dodać do czujnika, wybierając opcję obok ceny na początku strony.

 

  Tlenek węgla to cichy zabójca!

Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Zatrważającym jest fakt, iż aż 25% Polaków uważa, że tlenek węgla da się wyczuć, a jedynie 15% ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.

MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. 

 

Zobacz poniższy film — może on uratować lub zmienić Twoje życie.

 

  Jak działa tlenek węgla?


Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.


  Jak szybko czad potrafi zabić?


Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

 

Liczba zdarzeń z tlenkiem węgla, osób poszkodowanych i ofiar w latach 2010-2022

Liczba ofiar tlenku węgla w latach 2010-2022

Źródło statystyk: www.gov.pl/web/kgpsp

 

Czytaj też: Rodzina uratowana dzięki zadziałaniu czujki czadu

 

Posłuchajcie strażaka:potencjalne źródła tlenku węgla czadu


  Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?


Natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach.
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO), wezwać służby ratownicze — Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną.

 

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

jak zabija czad? 

Zalety czujnika Kidde K7DCO

 • Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych na świecie sensorów elektrochemicznych
 • Wyświetlacz LCD z maksymalnym wskazaniem 999 PPM
 • Dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku czujnikami
 • Głośna sygnalizacja alarmowa
 • Przycisk Test/Reset – do kontroli i obsługi urządzenia
 • Przycisk stężenia szczytowego – do odczytu najwyższego wykrytego stężenia CO zapisanego w pamięci
 • Zasilanie bateryjne zapewniające ochronę również przy zaniku napięcia zasilania
 • Możliwość montażu na ścianie lub postawienia czujnika na płaskiej powierzchni
 • Sygnalizacja nieprawidłowej pracy i końca okresu działania
 • Sygnalizacja niskiego napięcia zasilania
 • Dodatkowa dioda LED sygnalizująca nieprawidłową pracę urządzenia i koniec okresu eksploatacyjnego
 • Funkcja informująca o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni
 • Prosty sposób montażu i obsługi
 • Certyfikat dopuszczający do użytku w domach oraz w przyczepach kempingowych, kamperach i na łodziach
 • Małe wymiary, niska waga, estetyczna i wytrzymała obudowa
 • Bardzo niski koszt eksploatacji
 • Znak budowlany B
 • Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą BS EN 50291-1:2018
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z normą BS EN 50291-2:2019
 • 10-letnia gwarancja

 

Szczegółowe dane techniczne czujnika Kidde K7DCO:

 

Informacje o produkcie
Sensor Opatentowany elektrochemiczny sensor CO firmy KIDDE
Wykrywane gazy Czad (tlenek węgla - CO)
Sygnalizacja alarmu Optyczna – wbudowana czerwona dioda LED, na ekranie wyświetla się stężenie CO w zakresie 0 ~ 999 PPM
Akustyczna – syrena o natężeniu dźwięku ok. 85 dB w odl. 3 m, 3.0 ~ 3.5 KHz
Sygnalizacja końca okresu eksploatacyjnego Optyczna – co 60 sekund miga dwukrotnie żółta dioda LED, na ekranie wyświetla się napis „End”
Akustyczna – podwójny, krótki sygnał dźwiękowy co 60 sekund
Sygnalizacja nieprawidłowego działania Krótki sygnał dźwiękowy co 30 sekund oraz co 30 sekund miga żółta dioda LED lub ciągły sygnał dźwiękowy, na ekranie wyświetla się napis „Err”
Pamięć aktywacji alarmu Co 60 sekund miga czerwona dioda LED w przypadku, gdy w ciągu ostatnich 14 dni urządzenie wykryło stężenie CO w wysokości 100 ppm lub więcej
Przycisk Test/Reset Do kontroli i obsługi urządzenia
Po naciśnięciu przycisku urządzenie przeprowadza test kontrolny
Do kasowania sygnalizacji aktywacji alarmu zapisanej w pamięci urządzenia
W przypadku aktywacji alarmu umożliwia jego zresetowanie
Przycisk stężenia szczytowego Po naciśnięciu przycisku wyświetla się najwyższe wykryte stężenie CO zapisane w pamięci czujnika w zakresie 11 ~ 999 PPM
Trwałość sensora 10 lat
Wyświetlacz Panel LCD – wskazania w zakresie 0 ~ 999 PPM
Sposób montażu Na ścianie lub jako jednostka wolnostojąca, na płaskiej powierzchni
Obudowa Wykonana z tworzywa sztucznego ABS
Dodatkowe funkcje Test symulacyjny – pozwala na przetestowanie czujnika przy użyciu dostępnego na rynku gazu testowego CO
Dodatkowo w zestawie Baterie, uchwyt montażowy, kołki montażowe, instrukcja obsługi w j. polskim
Zasilanie
Źródło zasilania 2 x 1.5V baterie alkaliczne typ AA (w zestawie)
Sygnalizacja rozładowania baterii Krótki sygnał dźwiękowy i mignięcie żółtej diody LED co 60 sekund, na ekranie wyświetla się napis „Lb”
Warunki pracy i składowania
Warunki pracy Temperatura: -10 ~ 45°C
Wilgotność: do 90% RH, bez kondensacji
Warunki przechowywania Temperatura: -20 ~ 60°C
Wilgotność: 5 ~ 95% RH, bez kondensacji
Jakość i bezpieczeństwo
Certyfikaty i dopuszczenia Znak budowlany B
Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN 50291-1:2018+AC:2021
BS EN 50291-1:2018 Jednostka certyfikująca BSI KM 738897
BS EN 50291-2:2019 Jednostka certyfikująca BSI KM 738897
CE
Gwarancja 10 lat

 

 

Czas aktywacji czujników tlenku węgla wg PN-EN 50291-1:2018

 

tlenek węgla nie widać nie czuć nie słychać

 

Czujka, czujnik, detektor

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?

Wszystko o czujnikach tlenku węgla

Wszystko o czujnikach tlenku węgla

27-09-2022
Są rzeczy, których nie wiesz o czujnikach tlenku węgla. Ten artykuł zmieni Twoją wiedzę na całe życie. Tutaj dowiesz się: Jak zamontować, gdzie i w jakiej ilości czujniki.