Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Drabinka gimnastyczna BenchK 522B

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102451

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 2-3 dni robocze
 • szt.
 • Cena netto: 2 483,74 zł / szt. 3 055,00 zł / szt.

Drabinka gimnastyczna BenchK 522B

 

Drabinka gimnastyczna BenchK 522B (dawniej Energy lub 512) to drabinka do prowadzenia ćwiczeń ogólnorozwojowych i kondycyjnych. Dzięki dodatkowym ćwiczeniom na poręczach pozwala utrzymać formę i sprawność fizyczną oraz siłę na wysokim poziomie.

Dla drabinki Benchk 522B miejsc zastosowań jest bardzo wiele. Od domu, poprzez kluby fitness, siłownie aż po remizy strażackie czy jednostki wojskowe, choć dla służb mundurowych polecamy najwyższy model BenchK 733B.

 

 • Jednolite, nie spawane, niełączone profile główne
 • Posiada Polski certyfikat bezpieczeństwa
 • Dopuszczona do użytku w instytucjach państwowych

 

Drabinka gimnastyczna 522B idealnie sprawdza się w przypadku wszelkich ćwiczeń, niezależnie od tego, czy mają one na celu zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu, czy też poprawienie sylwetki. Ćwiczenia z wykorzystaniem drabinki 522B wpływają na polepszenie koordynacji ruchowej oraz rozwoju mięśni.
Drabinkę gimnastyczną 522B można wykorzystać do codziennej pracy nad swoją sprawnością fizyczną.

Ta drabinka została wyprodukowana w Polsce zgodnie z normami PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2019-03.

 

Drabinka BenchK 522B to zestaw składający się z:

 • drabinki BenchK 521B z drążkiem do podciągania
 • poręczy do ćwiczeń (dip bar) z podłokietnikami z pianki poliuretanowej z uchwytami pod sztangę (maksymalna waga sztangi 200 kg)

Zdejmowana konstrukcja poręczy pozwala na łatwą zmianę wysokości, albo zdjęcie poręczy z drabinki.

 

Wersje drabinek BenchK serii 5:

Drabinka występuje także w wersji podstawowej lub z dodatkowym osprzętem:

- sama drabinka z drążkiem do podciągania (wersja BenchK 521B)

- z poręczami do ćwiczeń i ławką (wersja BenchK 523B)

 

Zalety drabinki BenchK:

 • Drabinka gimnastyczna BenchK 522B to drabinka z zamontowanym na stałe drążkiem do podciągania.
 • Drabinka powstała w wyniku połączenia litego bukowego drewna i metalu tworząc mebel sportowy idealnie odnajdujący się w każdym wnętrzu.
 • Szczebelki drabinki BenchK 522B powstały z najwyższej jakości bukowego drewna, następnie zostały ręcznie olejowane. Boki drabiny tworzą metalowe, prostokątne profile 40×50 mm o grubości 20 mm pomalowane proszkowo na czarny mat.
 • Drabinka posiada dwa sposoby montażu: do ściany lub rozporowo (podłoga-sufit). Bez względu na to, na który wariant się zdecydujemy, montaż drabinki zajmie nam niewiele czasu. Stopki drabinki zostały przykryte maskownicą, co zapewnia bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd drabinki.
 • Zaletą BenchK 522B jest szczebelek umieszczony w górnej części na konsolach drążka, który daje dodatkowe możliwości ćwiczeń.

 

Metalowe elementy drabinki zostały pomalowane proszkowo na czarny mat. Do produkcji użyto technologii cięcia laserem, aby wszystkie elementy miały idealny kształt i współgrały ze sobą. Drabinka zawiera osiem ręcznie olejowanych, bukowych szczebelków.

Wykorzystanie elementów metalowych i drewnianych pozwoliło stworzyć nowoczesny mebel sportowy, który idealnie nadaje się do wnętrz domów, mieszkań czy biur.

 

Parametry drabinki gimnastycznej BenchK 522B:

Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Szerokość: 67 cm
Wysokość: 2,30 m – 2,40 m
Wysokość pomieszczenia przy montowaniu rozporowym: od 2,40 m do 2,72 m
Wysokość pomieszczenia przy montowaniu do ściany: od 2,40 m
Sposób mocowania: do ściany albo rozporowo (podłoga-sufit)
Waga: 32 kg
Kolor: czarny mat z drewnianymi szczebelkami
Materiał: metal, szczeble bukowe
Gwarancja na elementy metalowe: 10 lat
Gwarancja na pozostałe elementy: 2 lata

 

Nowa jakość

Jakość drabinek nowej generacji wraz z opakowaniem i techniką wykonania jest nieporównywalnie wyższa niż drabinek starej generacji.

 

Stara generacja

Nowa generacja

Materiał

drewno lipowe

drewno bukowe

Wymiar

40 x 40 mm

40 x 50 mm

Grubość metalu

1,5 mm

2 mm

Szczeble

okrągłe, metalowe z plastikową powłoką

owalne, bukowe ręcznie olejowane

Ławeczka

tapicerka z eko skóry

jednolita i wykonana na specjalnie zaprojektowanych formach, w całości z PU

 

 

Drabinka gimnastyczne to dobry PR dla gminy? Czemu nie!

Drabinka jest idealnym wręcz i niedrogim prezentem, który może fundować Gmina np. jako nagroda w zawodach strażackich czy jako wyposażenie szkół i świetlic. Promowanie zdrowego trybu życia, zdrowia i kondycji fizycznej jest podobnie jak ratowanie życia defibrylatorami AED dostępnymi na budynkach urzędów czy remiz strażackich w ramach programu PAD (Publicznego Dostępu do Defibrylatora) bardzo pozytywnie wpływającym na wizerunek gminy czynnikiem. I ten wizerunek jest rzeczywiście pożyteczny społecznie, gdyż zamontowana np. w remizie strażackiej umożliwia każdemu strażakowi pełniącemu dyżur, 24 godziny na dobę prowadzić ćwiczenia. To z kolei wpływa na sprawność strażaków i efekty ich działań ratowniczych, a także na zawodach sportowo-pożarniczych.

Tak więc:

gmina staje się bardziej nowoczesną i zyskuje pozytywny PR
powstaje zdrowa rywalizacja sportowa w jednostce straży czy szkole
mieszkańcy gminy są zdrowsi i sprawniejsi

 

Montaż drabinki BenchK:

Zawiera zestaw do montażu (oprócz kołków i wkrętów, gdyż ich rodzaj należy dobrać w zależności od rodzaju ściany, do której będzie mocowana).

Montaż do ściany nie jest możliwy do ścianki działowej cieńszej niż 10 cm oraz do ściany g-k. Montaż rozporowy nie jest możliwy w przypadku podwieszanego sufitu. Decyzja o sposobie montażu, odpowiedzialność oraz stwierdzenie, który z nich nadaje się do zamontowania drabinki leży po stronie klienta.

Do montażu wystarczy mniej niż 1 m2 powierzchni, w związku z tym drabinka z pewnością zmieści się w każdym pokoju. Model wykonany jest w całości z metalu. Prostokątne boczne profile malowane proszkowo tworzą jedną całość, bez łączeń w formie spawów czy śrub, co znacznie zwiększa trwałość drabinki. Szczebelki zostały wykonane z odpornego drewna bukowego.


Zalecamy montaż do ścian zewnętrznych. Do ścian wewnętrznych można montować gdy:
• jest wykonana z pustaka
• jest wykonana z betonu
• jest wykonana z cegły i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)
• jest wykonana z drewna i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)

Drabinkę należy zamontować do ściany za pomocą sześciu mocnych uchwytów. Zalecane są kołki rozporowe z wkrętem z łbem sześciokątnym fi 12 / 60 mm, jak na przykładowym zdjęciu.

Montaż do ściany nie jest możliwy do ścianki działowej cieńszej niż 15 cm oraz do ściany g-k. Montaż rozporowy nie jest możliwy w przypadku podwieszanego sufitu. Decyzja o sposobie montażu, odpowiedzialność oraz stwierdzenie, który z nich nadaje się do zamontowania drabinki leży po stronie klienta.

 

Producent udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy.

Dostawa gratis na terenie całej Polski.

Towar dostępny od ręki.

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?