Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Gaśnica do fotowoltaiki PVSTOP

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102901

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 143,91 zł brutto
  • Czas realizacji: 2-4 dni robocze
  • szt.
  • Cena netto: 2 040,00 zł / szt. 2 509,20 zł / szt.

Gaśnica do fotowoltaiki PVSTOP

 

Jeśli rozważasz zainstalowanie systemu fotowoltaicznego, ważne jest, aby mieć pod ręką odpowiedni sprzęt przeciwpożarowy, w tym urządzenie gaśnicze takie jak PVSTOP.

PVSTOP to marka gaśnic a właściwie urządzeń gaśniczych zaprojektowanych specjalnie do użytku w systemach fotowoltaicznych (panele słoneczne).

 

Urządzenia te są przeznaczone do użycia w przypadku pożarów spowodowanych usterkami elektrycznymi lub usterkami paneli słonecznych lub powiązanych urządzeń. Ważne jest również przestrzeganie odpowiednich procedur instalacji i konserwacji, aby przede wszystkim zminimalizować ryzyko pożaru.

 

Modułów fotowoltaicznych nie da się tak po prostu wyłączyć. Panele słoneczne wystawione na działanie światła i okablowanie prowadzące w dół z modułów nieustannie wytwarzają śmiertelne groźne natężenie prądu stałego DC - z profesjonalnego punktu widzenia nazywa się to strefą zagrożenia DC - i do tej pory nie było skutecznego sposobu na wyłączenie modułów PV w systemach fotowoltaicznych.

JEDYNYM sposobem na odłączenie lub wyłączenie modułów PV u źródła jest zablokowanie dostępu światła - bez światła panele nie pracują.

 

Co to jest PVSTOP?

PVSTOP to najnowocześniejsza, przyjazna dla środowiska powłoka polimerowa na bazie wody, która poprzez rozpylanie na panele słoneczne, tworząc płynną plandekę blokuje światło i wyłącza system paneli słonecznych w ciągu kilku sekund.

Po nałożeniu na panele powłoka PVSTOP wysycha tworząc niepalną folię ochronną, która blokując dostęp światła do paneli zatrzymuje wytwarzanie przez nie energii elektrycznej. Zaschniętą folię ochronną powłoki PVSTOP, gdy nadejdzie czas ponownej aktywacji, można bezpiecznie oderwać od paneli słonecznych bez uszkadzania systemu.

 

Jak dokładnie to działa można zobaczyć na poniższym filmie:

 

Urządzenie gaśnicze PVSTOP to jedyny produkt, który szybko i bezpiecznie izoluje energię wytwarzaną przez systemy fotowoltaiczne u źródła, czyli modułów FV. PVSTOP pokrywa panele PV jak płynna plandeka, blokując dostęp światła i wyłączając je w ciągu kilku sekund, dzięki czemu system fotowoltaiczny staje się bezpieczny elektrycznie.

Słowo gaszenie jest zatem pojęciem umownym, gdyż urządzenie PVSTOP wyłącza jedynie panele ograniczając źródło pożaru. Dalsze działania pożarowe jeśli występują należy gasić konwencjonalnymi sposobami, czyli gaśnicami typu ABC.

 

Komisja Europejska potwierdziła zgodność PVSTOP z GVP 1.3 i ISO 14034:2016.
Proces weryfikacji, którego wyniki podsumowano w Świadectwie Weryfikacji, jest zgodny z Ogólnym protokołem weryfikacji UE ETV 1.3 oraz z normą ISO 14034:2016 Zarządzanie środowiskowe — weryfikacja technologii środowiskowych (ETV).

PVSTOP wykres spadku natężenia prądu po zastosowaniu

PVSTOP wykres spadku mocy paneli po zastosowaniu

Cały raport do pobrania na dole w zakładce ZAŁĄCZNIKI.

 

Przechowywanie i gwarancja

PVSTOP objęty jest 5-letnią gwarancją i taka też jest żywotność produktu (chemia wewnętrzna), w tym okresie nie trzeba wykonywać żadnych przeglądów okresowych. Producent zaleca okresowy przegląd wizualny butli w celu sprawdzenia zewnętrznych mechanicznych uszkodzeń.

Urządzenie gaśnicze PVSTOP należy przechowywać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza, w pozycji pionowej.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?