Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Gaśnica śniegowa 5kg GS-5x B/MP

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101556
 • Producent: Ogniochron
 • Kod producenta: 5907620600502

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 330,00 zł brutto
 • Cena netto: 261,78 zł / szt. 412,05 zł 321,99 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Gaśnica śniegowa o masie 5 kg stanowi doskonałe rozwiązanie dla zastosowań w lakierniach, branży energetycznej, halach przemysłowych, a także wszędzie tam, gdzie użycie proszków gaśniczych jest niemile widziane ze względu na obecność urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia. Unikalną cechą tej gaśnicy jest brak pozostawiania śladów po użyciu środka gaśniczego, a także zdolność do zmniejszenia stężenia tlenu w powietrzu, skutecznie blokując rozprzestrzenianie się ognia.

Gaśnica śniegowa GS 5x

Dwutlenek węgla zgromadzony w gaśnicy o masie 5 kg absorbuje część tlenu i obniża temperaturę gaszonego sprzętu do -78 °C, pokrywając go warstwą suchego lodu. Ważne jest jednak pamiętanie, że gaśnica ta nie jest przeznaczona do gaszenia ubrań ani do użycia na ludziach. Gaśnice śniegowe skutecznie sprawdzają się przy gaszeniu komputerów, telewizorów, głośników i innych urządzeń podłączonych do wysokiego napięcia.

Gaśnica oferowana jest z badaniem UDT zbiornika lub bez (domyślnie). Przy braku UDT należy wykonać to badanie we własnym zakresie. Wybierz właściwą opcję obok ceny.

 

Uwaga! Ze względu na koszty dostawy, w ramach jednego zamówienia można zamówić maksymalnie 2 sztuki tej gaśnicy. Można potem dodać do zamówienia inne produkty. Jeśli potrzebna jest większa ilość tej gaśnicy, prosimy złożyć kolejne zamówienie.

 

Pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny).

 

 

Pożary urządzeń elektrycznych do 1000V (np. żelazka).

 

 

 

 

 

 

▪ Łatwa i ergonomiczna w obsłudze.
▪ Długi wąż zakończony prądownicą ułatwia gaszenie.
▪ Lekka butla stalowa nowej generacji.
▪ Ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej.
▪ Zawór wyposażony w bezpiecznik ciśnienia.
▪ Konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia.
▪ Gasi również pożary typu C.
▪ Zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.

Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE.

 

Zastosowanie gaśnicy śniegowej 5kg

Dane techniczne gaśnicy śniegowej 5kg:

Skuteczność gaszenia 89B
Masa środka gaśniczego 5 kg
Czynnik roboczy CO2 
Czas działania min. 9 s
Ciśnienie próbne zbiornika 315 bar
Zakres temperatur stosowania -30 oC / +60 oC
Masa całkowita 14 kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia 1000 V
Całkowita wysokość 685 mm 
Średnica zbiornika 136 mm

 

Sposób użycia gaśnicy śniegowej 5 kg:

 

1. Wyrwij zabezpieczenie – zawleczkę. Pozwoli to na odblokowanie gaśnicy.

 

 

2. Skieruj końcówkę wylotową na źródło ognia. Nie należy celować w płomienie.

 

 

 

3. Naciśnij dźwignię spustową, aby uwolnić środek gaśniczy.

 

 

4. Omiataj strumieniem środka gaśniczego źródło ognia, dopóki ogień nie zgaśnie. Trzymaj gaśnicę pionowo.

 

 

Mini poradnik: Jakie są rodzaje gaśnic i do czego się nadają?

Nie wiesz, jaka gaśnica jest odpowiednia do gaszenia pożaru? Ten miniporadnik przedstawia różne rodzaje gaśnic i ich zastosowanie.

 

Dlatego do kuchni polecamy gaśnice płynowe typu ABF, które doskonale sprawdzają się w gaszeniu płonącego oleju lub tłuszczu lub te z płynem AF (materiały stałe tj. oraz tłuszcze i oleje jadalne).

W gospodarstwach domowych, w domkach letniskowych, namiotach i altankach (zapalenie się tłuszczu w kuchni, zwarcie instalacji elektrycznej, kominki, grille itp.) oraz przy pracach tj. spawanie, lutowanie sprawdzi się podręczny spray gaśniczy - niezastąpiony przyjaciel na wakacjach.

Do baterii litowo-jonowych znajdujących w smartfonach, laptopach, powerbankach, hulajnogach, elektronarzędziach akumulatorowych, rowerach i skuterach, a także kosiarkach czy stacjach ładowania pojazdów i magazynach z bateriami zdecydowanie polecamy specjalistyczne spraye i urządzenia gaśnicze Verdis lub Mobiak.

Do garażu, magazynu, kotłowni lub obiektu publicznego lepsze będą gaśnice proszkowe 4 i 6 kg ABC, które cechują się wysoką skutecznością gaśniczą, gdyż pożary w tym miejscu mogą cechować się dużą siłą ognia.

Do komputera lub innego sprzętu RTV i AGD najlepiej stosować gaśnice i urządzenia śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest dwutlenek węgla (nie szkodzi urządzeniom elektrycznym).

Serwerownie, laboratoria komputerowe czy sale kontrolne powinny być chronione przez "bezpieczne" systemy gaśnicze ręczne lub automatyczne na gaz czysty HFC-227ea, który nie pozostawia żadnych śladów.

Do paneli fotowoltaicznych od niedawna dostępne są nareszcie dedykowane urządzenia gaśnicze do paneli fotowoltaicznych, których zadaniem jest wyłączenie paneli po przez odcięcie do nich dostępu  światła, jedno z nich także posiada skuteczność gaśniczą.

Do pomieszczeń zamkniętych, w których nie przewiduje się stałej obsługi przez człowieka, takich jak: magazyny, piwnice, biura, hotele, czy sklepy stosuje się montowane do sufitu Samoczynne Urządzenia Gaśnicze, proszkowe lub na gaz czysty.

W przypadku gaśnic samochodowych najlepiej sprawdzą się gaśnice proszkowe 1 i 2 kg BC. Wersje ABC dodatkowo gaszą pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny). Dzięki niewielkim rozmiarom pasują do większości aut osobowych.

Większe magazyny, stacje benzynowe wymagają większych gaśnic i agregatów śniegowych lub proszkowych od 5 do 50 kg, zależnie do rodzaju zagrożenia w obiekcie.

Pamiętaj, że gaśnica to urządzenie podręczne i nie zastępuje straży pożarnej. Skuteczność ugaszenia pożaru w obiekcie zależy w dużej mierze od czasu reakcji na zagrożenie. Im szybciej dowiesz się o pożarze, tym większa szansa, że go ugasisz. Dlatego w komplecie z gaśnicą zdecydowanie polecamy montaż czujek dymu i/lub  ciepła.