Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Hełm strażacki Drager HPS 7000 PRO PL3

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101739

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 723,22 zł brutto
 • Cena netto: 2 226,00 zł / szt. 2 737,98 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Hełm strażacki Drager HPS 7000 PRO PL3

 

Hełm strażacki Drager HPS 7000 PRO wyznacza nowe standardy: nowoczesny, sportowo-dynamiczny wygląd, ergonomiczny kształt i elementy hełmu, umożliwiające jego wszechstronne zastosowanie.

Dzięki tym cechom nowy hełm Drager HPS 7000 PRO stanowi optymalną ochronę we wszystkich sytuacjach.

 

W skład niniejszego hełmu wchodzą:

- skorupa hełmu: czerwona lub biała
- płyta czołowa czarna matowa
- wizjer ochronny twarzy przezroczysty
- zintegrowane okulary ochronne
- uchwyt do latarki montowanej z boku hełmu
- taśmy odblaskowe
- osłona karku NOMEX, powlekany metalizowaną folią aluminiową


Kształt dobrany do każdej głowy

W oparciu o ten wymóg i w ścisłej współpracy z klientami z całego świata firma Drager skonstruowała nowy hełm HPS 7000 PRO. Dwie skorupy hełmu, do obwodu głowy od 50 do 66 cm, pozwalają dopasować hełm do różnorodnych, indywidualnych kształtów głowy i twarzy. Nowy hełm, ważący około 1580 g. Oprócz komfortowego wyposażenia wewnętrznego, wykonanego z przyjaznych dla skóry, antyalergicznych i elastycznych materiałów, Drager HPS 7000 charakteryzuje się przede wszystkim wysokim komfortem obsługi i noszenia.


Wygląd i kształt w najlepszym wydaniu

Ciężar hełmu równomiernie rozkłada się na głowie, co znacząco odciąża mięśnie karku. Duży i nowoczesny wizjer zapewnia skuteczną ochronę twarzy i gwarantuje przy tym doskonałą widoczność. Wizjer można unieruchomić na stałe podczas używania hełmu pod kombinezonem ochrony przeciwchemicznej. Zamiast wizjera, skuteczną ochronę mogą zapewniać zintegrowane, indywidualnie regulowane okulary ochronne o krawędziach osłoniętych miękkim materiałem. Oba warianty wizjerów nie przeszkadzają w noszeniu okularów korekcyjnych ani stosowaniu maski oddechowej. Hełm strażacki nie musi być tylko surowym elementem wyposażenia. Teraz strażak może na nim umieścić swój osobisty znak rozpoznawczy. Hełm można skonfigurować odpowiednio do indywidualnych upodobań: Od różnych wersji kolorystycznych, aż po indywidualne plakietki na płycie czołowej.


Najbezpieczniejszy – dzięki różnorodności materiałów

Drager HPS 7000, mimo niewielkiego ciężaru, należy do najbezpieczniejszych hełmów w swojej klasie. Skorupa zewnętrzna, wykonana z materiału kompozytowego, a także poliuretanowa skorupa wewnętrzna zapewniają skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą i czynnikami mechanicznymi. Tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym i aramidowym chroni głowę strażaka przed ekstremalnie wysokimi temperaturami. Wytrzymuje ono nawet skrajnie wysokie temperatury i działanie płomieni podczas rozgorzenia.. Wykonane z bardzo wytrzymałego polimeru termoplastycznego wizjery chronią niezawodnie oczy i twarz przed wysokimi temperaturami, szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami


Jeden ruch ręką i ponownie gotowy do akcji

Konserwacja hełmu Drager HPS 7000, dzięki minimalnej liczbie zastosowanych w nim elementów, jest wyjątkowo łatwa i skuteczna. Całe wyposażenie wewnętrzne można zaledwie w kilku ruchach wymontować i ponownie zamontować. Pojedyncze elementy można szybko i łatwo wymienić za pomocą podstawowych narzędzi. Wszystkie elementy hełmu można czyścić ogólnodostępnymi środkami czyszczącymi, a także prać i dezynfekować ręcznie lub w pralce przemysłowej.


Komfort jest kwestią ustawienia

4-punktowa uprząż w miękkim obiciu pozwala pewnie i łatwo dopasować hełm do kształtu głowy. Hełm można optymalnie wyważyć na głowie w okolicy karku i brody. Nomex materiał, z którego wykonano wyściółkę, zapewnia dodatkowo komfortowe noszenie hełmu. Zintegrowana siatka wewnętrzna umożliwia regulację wysokości i zapewnia skuteczną wentylację we wnętrzu hełmu. Wygodnym w użyciu pokrętłem z mechanizmem zabezpieczającym na skorupie zewnętrznej można szybko dopasować hełm do obwodu głowy, także w czasie akcji, przy założonych mokrych i grubych rękawicach ochronnych.


Innowacyjny wygląd

Drager, jako dostawca kompletnych rozwiązań systemowych, wyznacza nowe standardy w kompatybilności swoich produktów. Uniwersalny, indywidualnie ustawiany zestaw adapterów do maski hełmu Drager HPS 7000, pozwala na skuteczne i niezawodne połączenie tych dwóch elementów wyposażenia. Maska pełnotwarzowa FPS 7000, wbudowany w nią system komunikacyjny FPS 7000 COM-PLUS oraz aparaty oddechowe ze sprężonym powietrzem serii PSS stanowią idealne połączenie z hełmem. Lekka latarka diodowa jest zintegrowana ze skorupą hełmu i zapewnia oświetlanie szerokiego obszaru działań. Znajduje się ona pośrodku płyty czołowej i jest wyposażona w skuteczną ochronę przed oślepianiem i inteligentny system zarządzania zasilaniem. W skład wyposażenia wewnętrznego mogą wchodzić różne zestawy mikrofonowo-słuchawkowe do różnych radiostacji. Dzięki nim użytkownik może prowadzić skuteczną łączność w bardzo głośnym otoczeniu.


Tutaj wszystko jest możliwe

Bogata oferta akcesoriów uzupełnia pakiet produktów Drager. Paski odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo w warunkach słabej widoczności i umożliwiają łatwe rozpoznanie osoby. W zestawieniu ze stosowaną odzieżą ochronną różnorodne wersje nakarczników zapewnią swobodę pleców. Dodatkową latarkę można przymocować po prawej lub po lewej stronie hełmu za pomocą adaptera. Pokrowiec wykonany z materiału nomex chroni hełm w czasie ćwiczeń i wydłuża jego trwałość. Worki i torby zapewniają bezpieczne przechowywanie i transport hełmu.


Dane techniczne:

 • Rozmiar:  2 rozmiary skorup, h2: do obwodu głowy od 52 do 60 i opcjonalnie do 50/51 (przy użyciu oddzielnej wyściółki), H2: do obwodów głowy od 56 do 64/66, bezstopniowa  regulacja pokrętłem (dostępność od 2014 r.)
 • Waga:  HPS 7000- h2: około 1380 g (±5 %), HPS 7000 PRO-h2: około 1580 g (±5 %)
 • Materiał skorupy zewnętrznej:  materiał kompozytowy, składający się tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym (PA-GF) i dodatkowo wzmacniany tkaniną aramidową, odporny na działanie wysokich temperatur
 • Kolory:  biały, czerwony
 • Adapter maski (tylko do wersji PRO):  możliwość podłączenia wszystkich masek, np. Drager FPS 7000, 4 pozycje regulacji
 • Wyposażenie wewnętrzne:   odporna na działanie płomieni i nadająca się do prania uprząż 4-punktowa z materiału nomex, taśma nagłowna ze skóry ekologicznej, nagłowna obejma z pokrętłem regulacyjnym (zgłoszenie patentu), zintegrowana komfortowa siatka nagłowna, dźwignia zamykająca wizjer i adapter do systemu łączności.
 • Wizjer:  polimer termoplastyczny o grubości 2,5 mm, z powłoką zabezpieczającą przed zarysowaniami (opcja), dopuszczony zgodnie z normą EN 14458:2004 (±40 °C, T, N, K, AT, R, E3). Wersja przezroczysta lub z warstwą naparowanego złota
 • Okulary ochronne (tylko do wersji PRO):  polimer termoplastyczny o grubości 2,5 mm o krawędziach osłoniętych miękkim materiałem, z powłoką zabezpieczającą przed zarysowaniami (opcja), dopuszczony zgodnie z normą EN 14458:2004 (±40°C, T, N, K, AT, R, E3). Wersja przezroczysta lub przyciemniana. Regulacja w 2 ustawieniach
 • Dopuszczenia hełmu: CNBOP, EN 443:2008 (Typ B 3b, C, E2, E3, -40°C), kombinacja maska-hełm zgodnie z normą DIN 58610

 

Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.