Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Hełm techniczny Drager HPS 3500

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102430

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 694,00 zł / szt. 853,62 zł / szt.

Hełm techniczny Drager HPS 3500

 

Drager HPS® 3500 – wielofunkcyjny i uniwersalny hełm przeznaczony do różnych zadań w trakcie akcji poszukiwawczych i ratowniczych; do pracy podczas gaszenia pożarów lasów i roślinności, wypadków drogowych, do akcji ratowniczych przeprowadzanych na wysokościach i w wodzie oraz do różnego rodzaju wsparcia technicznego.

 

W skład zestawu wchodzi (wersja podstawowa):

 • skorupa biała, czerwona lub żółta
 • pasek podbródkowy


W skład zestawu wchodzi (wersja rozbudowana):

 • skorupa biała, czerwona lub żółta
 • pasek podbródkowy
 • gogle ochronne
 • nakarcznik nomex
 • pasy odblaskowe szaro-srebrne

 

Solidna konstrukcja

Zaawansowane technologicznie materiały zapewniają optymalną ochronę dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz bardzo niskiemu ciężarowi. Niezwykle wytrzymała skorupa hełmu, w wersji lakierowanej lub barwionej w masie/nielakierowanej, wykonana z trwałego tworzywa termoplastycznego zapewnia wysoki poziom wszechstronnej ochrony głowy. Dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji i strukturze hełm idealnie nadaje się do stosowania w walce z pożarami lasów i pożarami na wielką skalę (EN 16471: 2014), przy wsparciu technicznym (EN 16473: 2014), akcjach ratowniczych przeprowadzanych na wysokościach (EN 12492: 2012) i akcjach ratowniczych w wodzie (EN 1385:2012).

 

Gogle ochronne

Ściśle przylegające gogle ochronne z ognioodpornego materiału dostarczane z hełmem Drager HPS 3500 zostały dopuszczone zgodnie z normą EN 166 i EN 14458. Oprawkę gogli wykonano z poliuretanu; łączy ona ergonomiczny projekt ze znakomitym komfortem noszenia. Gogle wyposażono w system pasywnej wentylacji od tyłu i są optymalnie chronione przed zaparowaniem i zadrapaniem przez nowoczesną, poliwęglanową podwójną powłokę odporną na zarysowania (system Pinlock®). Gogle ochronne można dostosować do hełmu przy użyciu silikonowego paska (dostarczanego w standardzie w zestawie z hełmem HPS 3500) lub opcjonalnie stosować jako oddzielne gogle ochronne z regulowanym paskiem elastycznym.

 

Zoptymalizowany komfort noszenia

Znakomity komfort noszenia to rezultat wygodnej wkładki wewnętrznej z 4-punktową uprzężą oraz wyściółką obejmującą całą powierzchnię głowy. Pasek podbródkowy mocuje się za pomocą zatrzasku, a mocowanie na rzep pozwala na łatwe regulowanie długości elementu podbródkowego. Pokrętło regulacyjne, które można łatwo dosięgnąć i obsługiwać w rękawicach, umożliwia dopasowanie do indywidualnego rozmiaru głowy, bez konieczności zdejmowania hełmu.

 

Komfortowe warunki klimatyczne

Hełm Drager HPS 3500 jest wyposażony w system wentylacji, który zapewnia utrzymanie optymalnych, odpowiednich warunków klimatycznych pod hełmem. Aby zapobiec dostępowi wody, iskier i opiłków metalu, w razie potrzeby można go zamknąć. Wewnętrzne komponenty hełmu są wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry, antyalergicznych, nie absorbujących potu oraz oddychających.

 

Szeroki zakres akcesoriów

Dzięki dużej ilości dostępnych opcjonalnych akcesoriów, Drager HPS 3500 staje się hełmem przeznaczonym do szeregu różnych zastosowań. Wielofunkcyjny adapter umożliwia bezpieczne dostosowanie do hełmu wizjerów i ochronników słuchu. Do szerokiego wachlarza dostarczanych opcji dostępne są specjalne gogle, wizjery z poliwęglanu i z siatki drucianej oraz wizjery do pracy z urządzeniami elektrycznymi. Inne akcesoria obejmują latarki do hełmu, nauszniki, środki ochrony szyi wykonane z ognioodpornego materiału Nomex® oraz różne odblaskowe pasy.

Pinlock® to zastrzeżony znak towarowy firmy Pinlock.
Nomex® to zastrzeżony znak towarowy firmy DuPont.

 

 

Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?