Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Kamizelka Kendricka unieruchamiająca kręgosłup KED / KUK zielona

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102591

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 400,00 zł / szt. 432,00 zł / szt.

Kamizelka Kendricka unieruchamiająca kręgosłup KED / KUK zielona

(inna nazwa K.U.K - krótkie unieruchomienie kręgosłupa)


Kamizelka ortopedyczna do stabilizacji kręgosłupa na odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym na całej jego długości u osoby z podejrzeniem urazu. Stosowana przy wyciąganiu rannych z trudno dostępnych miejsc o ograniczonej przestrzeni, gdy nie ma możliwości użycia sztywnych noszy. Zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń wtórnych u poszkodowanego np. przy wyciąganiu ofiary z rozbitego pojazdu.

 

Kamizelka KED została tak zaprojektowana, by dobrze przylegała do ciała i zapewniała całkowite unieruchomienie wzdłuż osi kręgosłupa przy zachowaniu swobodnego dostępu do klatki piersiowej (monitorowanie, defibrylacja). Regulowane pasy mocujące umożliwiają jej zastosowanie u dzieci i u kobiet ciężarnych. Istnieje możliwość zastosowania tego modelu jako "biodro szyny". Można ją także wykorzystać do ustabilizowania urazów w obrębie miednicy i kości udowej. W tym przypadku kamizelkę stosuje się „do góry nogami”, w odwróconej pozycji.

Kamizelkę można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci – pod warunkiem wypełnienia ewentualnego luzu (np. kocem) w jej przedniej części. Regulowane pasy mocujące pozwalają na bezpieczne stosowanie jej także u kobiet w ciąży.

Różne kolory wbudowanych pasów w znaczący sposób pomagają, ułatwiają i przyspieszają prawidłowe założenie kamizelki i unieruchomienie poszkodowanego. W tylnej części KED znajdują się trzy uchwyty, dzięki którym wyciąganie oraz podnoszenie rannego jest jeszcze prostsze.

 

Kamizelka KED jest wykonana z wytrzymałego, odpornego na przetarcia i łatwego w czyszczeniu tworzywa, przenikalnego dla promieni RTG. Spełnia dyrektywy, wymagania i normy medyczne w Polsce i Unii Europejskiej.


Dyrektywa 93/42/EWG -

Standardy EN 980:2008
- EN ISO 14971:2009
- EN 1041:2008
- EN 1865:1999


Dane techniczne:

Wysokość 82 cm
Wysokość w pokrowcu 83 cm
Szerokość 80 cm
Szerokość w pokrowcu 24 cm
Grubość 1 cm
Grubość w pokrowcu 12 cm
Waga 3 kg
Obciążenie dopuszczalne 227 kg

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?