Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Namiot kwatermistrzowski pneumatyczny NP14, model 2021

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102771

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 21 156,00 zł brutto
 • Cena netto: 15 625,00 zł / szt. 19 218,75 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Namiot kwatermistrzowski pneumatyczny to rodzaj namiotu, który jest stosowany przez wojsko, organizacje humanitarne, służby ratownicze i inne instytucje do celów tj. mobilna kwatera, punkt dowodzenia, stanowisko sanitarno-higieniczne lub magazyn w terenie. Może być używany w warunkach terenowych, na polach biwakowych lub w sytuacjach awaryjnych.

Namioty pneumatyczne

Najczęściej wykorzystywane jako:

 1. Mobilne stanowisko dowodzenia: Namioty te mogą służyć jako centrum dowodzenia w czasie operacji wojskowych lub działaniach ratunkowych, zapewniając miejsce do koordynacji działań.

 2. Punkt sanitarno-higieniczny: Mogą być wykorzystywane jako mobilne toalety, prysznice lub inne udogodnienia sanitarno-higieniczne w miejscach, gdzie dostęp do infrastruktury jest ograniczony.

 3. Magazyn: Namioty te służą także jako magazyny na potrzebny sprzętu, żywności, leków lub innych materiałów w trudno dostępnych obszarach.

 

 • Konstrukcja: materiał PVC, 1.080 g/m2 +- 20 g/m2 (polichlorek winylu)
 • Poszycie: materiał PVC 400 g/m2 +-20 g/m2 (polichlorek winylu )
 • Podłoga: materiał antypoślizgowy 700 g/m2 +-20 g/m2 (polichlorek winylu).
 • Podłoga, mocowana na rzepy (szerokość rzepa 10 cm.)
 • Wymiary namiotu: 5,2 m x 2,6 m x 2,6 m
 • Powierzchnia podłogi: 14 m2
 • Waga namiotu ok. 80 kg + torba-plandeka 

 

Namiot wyposażony w:

2 przęsła pneumatyczne, rozpierane 3 rurami prostopadłymi do przęseł, połączone w całość (co daje możliwość pompowania całego stelaża jednocześnie).

Zawory - 4 szt. W tym: 2 zawory do pompowania na zewnątrz namiotu umieszczone po przekątnej namiotu (na wejściu i na czołowym przęśle, po jednym). Kolejne 2 zawory do pompowania umieszczone są wewnątrz namiotu, na jednym z przęseł. Służą one do podłączenia systemu do utrzymywania zadanego ciśnienia (zawory są w standardzie, ale sam system to opcja dodatkowa).

Zawór bezpieczeństwa (kolor czerwony), umieszczony wewnątrz namiotu 1 szt. Zawór otwiera się, jeżeli dojdzie do wzrostu ciśnienia powyżej 0,2 Atm. Zawór po przekroczeniu tego ciśnienia otworzy się samoistnie. Będzie wtedy słychać wydobywające się powietrze, tzw. syczenie. Zawór zamknie się sam, jeżeli konstrukcja osiągnie prawidłowe ciśnienie.

Namiot wyposażony jest w dwa przeciwległe wejścia o wymiarach ok. 2 m x 1.9 m umieszczone w ścianach szczytowych, o konstrukcji podtrzymującej (stelaż) – pneumatycznej, czyli niewymagającej stałego dostępu do zasilania.


Konstrukcja szczelna, zgrzewana.

Wejścia: możliwość rolowania na dwa sposoby:
- całość
- do połowy (dodatkowo płatna)

Konstrukcja namiotu połączona z poszyciem, ale w taki sposób, że istnieje możliwość wypięcia poszycia z konstrukcji, np. w celu wymiany samej konstrukcji, czy poszycia.

Mocowanie podłogi do tkaniny zasadniczej poszycia poprzez pasy rzepowe łączone po całości (nie punktowo), na całym obwodzie podłogi. Szerokość rzepów łączących na ścianie bocznej 5 cm.

Kołnierz przystosowany do łączenia z innymi namiotami. Kołnierz służy do łączenia jednego namiotu z drugim namiotem, ale nie daje całkowicie szczelnego połączenia, jednakże znacznie chroni przed przeciekaniem. Sam zamek jest zabezpieczony specjalną klapką. Aby uzyskać pełną szczelność, należy dokupić dodatkowy kołnierz (wyposażenie dodatkowe).

Komora pneumatyczna konstrukcji 2-przęsłowej (namiot jest 1-komorowy, dodatkowa komora na zamówienie).
Komora wyposażona jest w zawory wlotu i wylotu powietrza umożliwiające nadmuchanie namiotu pompką elektryczną lub nożną, jak również z butli tlenowej (po zastosowaniu odpowiedniej końcówki, która jest na wyposażeniu). Pompowanie z butli wymaga specjalnego reduktora lub przejściówki. Nie wolno pompować bezpośrednio z butli.


Okna: w standardzie NP14 jest 1 okno.
Okno ma wymiar 56 cm x 56 cm w świetle, a na zewnątrz 66 cm x 67 cm.
Konstrukcja okna jest 3-warstwowa:
- moskitiera wszyta na stałe (pierwsza warstwa od wewnątrz)
- folia przeźroczysta
- tkanina zasadnicza (jak poszycie namiotu, od zewnątrz namiotu)
Okno po zrolowaniu blokowane zatrzaskiem przekrętnym.

Namiot posiada próg o wysokości min. 6 cm, chroniący przed wnikaniem wody, z trwale naniesionym żółto-czarnym pasem ostrzegawczym.

Rękawy: Na każdej ścianie bocznej jeden rękaw o długości 45 cm. i śr.18 cm, przystosowany do wprowadzania kabli i przewodów, oraz drugi rękaw o długości 45 cm i śr. 30 cm, przystosowany do nagrzewnicy/klimatyzatora. Każdy namiot wyposażony jest więc w 2 szt. rękawów do elektryki i 2 szt. rękawów do nagrzewnicy/klimatyzatora.
Wszystkie rękawy zakończone są paskami zaciskowymi z klamrą. Rękawy przeznaczone do podłączenia instalacji elektrycznej i nagrzewnicy/klimatyzatora są bezszwowo połączone z poszyciem namiotu, co zapobiega przesiąkaniu wody do wewnątrz.

Uchwyty do podwieszania lamp (rzepowe): 6 szt.
Uchwyty do instalacji elektrycznej: 4 szt.
Uchwyty do kotwiczenia: 8 szt.
Śledzie: 8 szt.
Odciągi linowe: 4 szt.
Lina: 1 szt.
Logo: 2 szt.
Tabliczka znamionowa: 1 szt.

 

Opis wyposażenia dodatkowego:

1 Możliwość rolowania drzwi do połowy. 1 szt.
2 Dodatkowa komora + dodatkowy zawór bezpieczeństwa (dodatkowy zestaw zaworów + przepona). 1 kpl.
3 Nadruk na namiocie-wycena indywidualna Cena uzależniona od: wielkości, rodzaju nadruku, ilości kolorów itp. Dokładny koszt podamy po otrzymaniu szczegółowych danych. 1 m2
4 Rzepy pod nadruk (2x po 2 mb. rzepy o szer. 5 cm, odstęp pomiędzy: 0,5 m), na jedną stronę namiotu. Na namiocie: rzep 5 cm. (pętelka-miękki) 1 kpl.
5 Nadruk na rzepy, przystosowany do założenia na już istniejące rzepy umieszczany na jednej, bądź dwóch stronach namiotu. 1 kpl.
6 Kotara wzdłuż osi namiotu do NP14 W tej cenie: uchwyty + lina stalowa w oplocie + karabińczyki + kotara. 1 szt.
7 Siatka do podpinania różnego rodzaju instalacji, o wym. 1,9 m x 4,1 m Siatka z oczkami co 10 cm (linka "4"), kolor uzależniony od dostępności. Na jeden namiot średni, można dać max. 1 moduły siatki. 1 szt.
8 Dodatkowe okno 3-warstwowe W standardzie, w NP14 jest 1 okno. W namiocie tej wielkości mogą być maksymalnie 2 okna.
Dodatkowe okno: wymiar 56 cm x 56 cm w świetle, na zewnątrz 66 cm x 67 cm 1 szt.
Okno jest 3-warstwowe:
- moskitiera wszyta na stałe (pierwsza warstwa od wewnątrz)
- folia przeźroczysta
- tkanina zasadnicza (jak poszycie namiotu, od zewnątrz namiotu)
9 Klapa-wycieraczka (2 szt. na namiot).
Wycieraczka jest zgrzana z namiotem. Mocowana jest przy każdych drzwiach, tj. na wejściu i wyjściu. W razie potrzeby można ją podwinąć pod spód namiotu. 1 szt.
10 Kołnierz uszczelniający połączenie dwóch namiotów spiętych razem za pomocą standardowego kołnierza. Zapewnia szczelne połączenie dwóch namiotów. 1 szt.
11 Duże wejście wjazdowe ok. 4 m x 2 m (bez kołnierza). Duże wejście umożliwiające zrolowanie i podpięcie do góry prawie całej ściany.
Wejście to jest niezależne, czyli można go nie używać i korzystać tylko ze standardowych drzwi, lub używać tylko tego wejścia. Można zamówić jedno lub dwa takie wejścia na 1 namiot.
1 szt.
12 Kołnierz na duże wejście wjazdowe. Pozwala na łączenie z drugim namiotem wejścia wjazdowego. 1 szt.
13 Okapniki boczne (po obu stronach namiotu). Dodatkowe zabezpieczenie przed podciekaniem wody pod spód namiotu, np. w przypadku długotrwałych opadów. 1 kpl.
14 Piktogram-oznaczenie (wielkości ok. A4). Ilość i rozmieszczenie - do ustalenia. Najczęstsze napisy: Wejście/Wyjście/Strefa lub inne, zależnie od decyzji klienta. 1 szt. 60,00
15 Zapasowy zestaw śledzi (8 szt) 1 kpl.
16 Rozgałęźnik do pompki + końcówki. Możliwość pompowania całego namiotu (2-komorowego) jednocześnie z jednej pompki. 1 kpl.
17 Wąż do butli, przystosowany do założenia bezpośrednio do butli (przetoczka- bez reduktora). 1 kpl.
18 Wąż pneumatyczny o dł.1 m z jednej strony zakończony szybkozłączem, a z drugiej strony aluminiową końcówka do zaworu namiotu. Jest to cena za dodatkowy wąż. Jeden wąż jest w standardowym wyposażeniu namiotu w cenie. 1 szt.
19 Młotek do śledzi 1 szt.
20 Liny kotwiczące-odblaskowe. Cena dotyczy kompletu do 4 odciągów. 1 kpl.
21 Podpinka do namiotu Oceania NP14 - pełna 1 kpl.
22 Moskitiera na drzwi. 1 szt.
23 Zewnętrzny system kontroli i utrzymania ciśnienia OT1, 230V + STABILNY START* 1 szt.
24 Pompka Bravo GE 230/1500 l - 1000 W,przeznaczona do pracy długotrwałej ** 1 szt.

*System ten pozwala na stałe utrzymywanie ciśnienia w namiocie, bez konieczności dopompowywania. Utrzymywanie ciśnienia staje się praktycznie bezobsługowe. Dodatkowo do systemu wbudowaliśmy element, który pozwala na stabilny start, czyli pompka (element zestawu) pozostaje stabilna (nie trzeba jej mocować do namiotu) w trakcie rozpoczęcia pompowania, i później w trakcie użytkowania.
** Namiot można pompować bezpośrednio pompką (rekomendujemy Bravo 1500) lub wyposażyć namiot w system OT1 (pełen zestaw to system OT1 + pompka)