Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Rękawice techniczne KONG Deck Crew Waterproof KDC5W

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102581
 • Producent: IRONCLAD
 • Kod producenta: 696511872245

 • Historia ceny
 • para
 • Cena netto: 191,21 zł / para 235,19 zł / para

Rękawice do ratownictwa technicznego KONG® Deck Crew Waterproof KDC5W

 

Rękawice techniczne KONG® Deck Crew Waterproof (KDC5W) to wyjątkowe rękawice ochronne posiadające wręcz unikatowe połączenie zalet: wysokie parametry ochrony na uderzenia i przecięcia, a jednocześnie są wodoodporne, bardzo widoczne i zapewniają ciepło w zimie.

 

Właściwości rękawic KONG® KDC5W:

 • Odporna na działanie wody i oleju nylonowo/poliuretanowa, teksturowa powierzchnia dłoni
 • Odporna na przecięcia wkładka:
  • ANSI/ISEA poziom A7
  • EN388:2016 poziom F (najwyższy)

 

Typowe zastosowanie rękawic technicznych KONG®:

Zimowe wydobycie ropy i gazu, ratownictwo techniczne, chłodne warunki przemysłowe, mokre środowiska, niwelowanie skutków powodzi.

 

Funkcje KONG® Deck Crew Waterproof KDC5W:

 • Opatentowana technologia IVE™, która większa granice dostrzegalności rękawic *
 • Ochrona przed uderzeniami na poziomie 2 wg normy ANSI
 • Izolowany tył dłoni dla ochrony przed zimnem
 • Wodoodporna i olejoodporna membrana dla pełnej ochrony
 • Powlekane teflonem tkaniny wierzchnie dla zwiększenia odporności na wodę i olej
 • Mankiet Airprene - przylegający, łatwy do zakładania i zdejmowania, oddychający

 

 Na dole strony w zakładce "załączniki" jest do pobrania karta katalogowa i pomocnik dopasowania rozmiaru (można wydrukować i wtedy zmierzyć swoją dłoń).


Wyniki badań bezpieczeństwa KONG® Deck Crew Waterproof KDC5W:

EN-388:2016 - 4X33 FP
ANSI 105 - CUT A7, ABR 4
ANSI 138 - 2
Peak Impact Protection **: 3x, 10x, 6x

 

 

* Technologia IVE™ (Ironclad Visual Engineering)

to system ochronny maksymalizujący widoczność dłoni i palców na dużych odległościach dzięki zwiększonemu kontrastowi, jasności, fluorescencji i wyjątkowemu wzorowi. Unikalne końcówki palców z paskiem ostrzegawczym zostały zaprojektowane tak, aby palce były natychmiast zauważone, co pozwala na krótszy czas reakcji w celu uniknięcia potencjalnego ryzyka przygniecenia dłoni.

 

** Test Peak Impact Protection

jest wewnętrznym testem firmy Ironclad, który został stworzony specjalnie dla rękawic technicznych i który został następnie wykorzystany jako wzór do testów ANSI 138, a następnie EN-388. Określa on wielokrotność ochrony przed złamaniem kości w stosunku do wymogów norm. Normatywy określają bezpieczne uderzenie w niutonach w częściach dłoni kolejno: palce, kostki, śródręcze. Jeśli przykładowo w drugim parametrze (w tym modelu 10x) dla złamania kostek wymagana jest siłą uderzenia 100 funtów (ok 45 kg) to ochrona przed uderzeniem w tym miejscu dla tej rękawicy jest 10x większa niż wymaga norma. Stąd widoczne oznaczenie "10x" oznaczające 45 kg (norma) x 10 = 450 kg. Tyle kg potrzeba w tej rękawicy, by złamać kostki. Na pewno nie chcesz tego sprawdzać osobiście, ale możesz zaufać inżynierom i specjalistom w tej dziedzinie.
Firma Ironclad gwarantuje, że każda para rękawic KONG® ma mierzoną twardość każdego TPR podczas procesu produkcyjnego i zachowuje się tak jak powinna, aby zapewnić spójną ochronę przed uderzeniami.
Celem uzupełnienia wyjaśnienie testu Peak Impact Protection przedstawiamy poniższą grafikę.

 

Test przyczepności Ironclad (GRIP RATING)

Firma Ironclad we współpracy z zespołem projektowym w Vibram US opracowała metodę wiarygodnego i dokładnego pomiaru "Grip Performance" zapewnianego przez parę rękawic. Każda rękawica Ironclad jest testowana zgodnie ze zmodyfikowaną wersją międzynarodowych norm testowych ISO 13287 i ASTM F2913. Testujemy każdą wewnętrzną część (dłoń) rękawicy pod kątem przyczepności na suchych, mokrych i zaolejonych metalowych powierzchniach. Każda rękawica jest oceniana w stosunku do każdego rodzaju powierzchni, co daje dodatkową pewność przy wyborze rękawic odpowiednich do każdego środowiska.

 

 

KONG najlepiej dopasowane do dłoni 

Jeśli chodzi o dopasowanie, większość firm produkujących rękawice ogranicza się do 2 pomiarów na rękawicę — całkowitej długości i szerokości. Nie Ironclad. Nasz przodujący w branży system Flawless Fit to zastrzeżony 16-punktowy system pomiaru, który jest unikalny dla każdego z naszych rękawic. Więc co mierzymy? Wewnętrzna długość palca wskazującego, obwód mankietu, obwód kostki, długość środka dłoni, to na początek. 16 pomiarów dla lewej rękawicy, 16 pomiarów dla prawej rękawicy. To 32 pomiary na parę na rozmiar. Wszystko z tolerancją mierzoną na 2,5 mm. Dlaczego to robimy? Ponieważ oznacza to, że nasze rękawiczki będą pasować jak żadne inne rękawice na rynku. To jest Ironclad Flawless Fit. To jest Ironclad.

 

Uwaga! Rozmiar 3XL (12) dostępny jest na specjalne zamówienie i czas realizacji wynosi ok miesiąca.

 

Wyjaśnienie poziomów ochrony dla normy EN-388 (poniższe wartości są przykładowe)


 

 

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?