Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

IRONCLAD

IRONCLAD

W 1997 roku, czyli w czasach gdy nie było jeszcze na świecie rękawic technicznych z prawdziwego zdarzenia, podczas prac budowlanych - Ed Jaeger, założyciel Ironclad wpadł na pomysł stworzenia rękawicy, która zapewni użytkownikom wszystkie cechy, których ówczesnym rękawicom brakowało: wiele rozmiarów, brak nagrzewania się dłoni, dobre czucie trzymanych narzędzi i dobre przyleganie do dłoni. Tak powstała marka Ironclad, której celem było tworzenie rękawic bezpiecznych i jednocześnie wydajnych, a nie mających jedną z tych cech kosztem drugiej.
W rezultacie firma Ironclad opracowała i jest obecnie właścicielem 74 patentów i znaków towarowych na całym świecie, była pionierem w ochronie dłoni przed skutkami uderzenia ciężkich przedmiotów.

Ironclad to bardzo dobra jakość w atrakcyjnej cenie

W międzyczasie, w 2008 roku Ironclad wprowadził pierwszą na świecie rękawicę chroniącą przed ciężkim uderzeniem, KONG® Original. Była ona odpowiedzią na wezwanie amerykańskiego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Ropy i Gazu do stworzenia rękawicy, która wreszcie zacznie naprawdę chronić dłonie pracowników. W tym czasie wypadki i urazy z udziałem dłoni stanowiły 70% wszystkich zdarzeń. Po 14 miesiącach prac rozwojowych, prób terenowych i przeprojektowaniach osiągnięto 80.000 roboczogodzin bez incydentów. Tak narodziła się legendarna już linia rękawic do ochrony przed silnymi uderzeniami: Kong®.

W momencie wypuszczenia pierwszej rękawicy KONG® w 2009 roku, na rynku dostępne było kilka modeli, które posiadały podobne zabezpieczenia, jednak żadne na obszarze całej dłoni (palce, kostki, śródręcze).

Ironclad była z pewnością pierwszą korporacją, która przygotowała metody badania rękawic technicznych. Na ich podstawie opracowane były normy ANSI/ISEA, a dopiero później test zawarty w normie EN388. Jednak ze wszystkich wymienionych tylko wewnętrzna metoda badania firmy Ironclad obejmuje swoim zakresem całą dłoń, czyli palce, kostki i śródręcze (ANSI - palce i kostki, EN388 - tylko kostki).

 

Ironclad to ciągłe innowacje, aby uczcić prawdziwych Bohaterów Codzienności na świecie.

 

Gwarantowana jakość

Zapewniamy, że każda para rękawic KONG® zachowuje się tak, jak powinna, mierząc twardość każdego TPR podczas procesu produkcyjnego, aby zapewnić spójną ochronę przed uderzeniami dla każdej pary rękawic KONG®.