Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Rękawice techniczne KONG Rigger Grip Cut 5 KRC5

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102583
 • Producent: IRONCLAD
 • Kod producenta: 696511817048

 • Historia ceny
 • para
 • Cena netto: 139,42 zł / para 171,49 zł / para

Rękawice do ratownictwa technicznego KONG® Rigger Grip Cut 5 KRC5

 

Rękawice techniczne KONG® Rigger Grip Cut 5 (KRC5) współtworzone przez amerykański Komitet Bezpieczeństwa Przemysłu Naftowego i Gazowniczego są szczególnie wysoce odporne na przetarcia i rozerwanie. Jednocześnie bardzo dobrze chronią przed uderzeniem i przecięciem.

Kong® Rigger Grip Cut 5 jest zbudowany na podstawie standardowych rękawic KONG® Rigger z tym samym wzmocnieniem kanału linowego Duraclad®.

 

 

Na powierzchni całej dłoni dodaliśmy nasz wyjątkowy materiał CT5™ dla zwiększenia poziomu odporności na przecięcia do poziomu D według normy EN388:2016. Nasze opatentowane pokrycie dłoni Diamondclad® zapewnia doskonałą przyczepność na mokrych, oleistych powierzchniach w każdych warunkach.


WYSOKI KONTRAST DŁONI I WIERZCHU RĘKI DLA LEPSZEJ DOSTRZEGALNOŚCI

 • Specjalny materiał CT5™
  CE EN388 poziom D
  ANSI/ISEA poziom 5
 • Opatentowana powierzchnia dłoni
  Diamondclad® - Patent D568003
  Doskonała przyczepność na mokrych, oleistych powierzchniach.
 • Wzmocnienie rynny linowej Duraclad®
  Strategicznie umieszczone wzmocnienie dla maksymalnej wytrzymałości podczas pracy z linami/ łańcuchami.
 • Ochrona śródręcza KONG®
  Absorpcja 80% energii uderzenia.
 • Ochrona kostek KONG®
  Absorpcja 90% energii uderzenia.
 • Opatentowana ochrona palców KONG®
  Absorpcja 76.4% energii uderzenia oraz ochrona całej powierzchni opuszka palca.

 

Typowe zastosowanie:
Olinowanie, ratownictwo techniczne, górnictwo, rozbiórka, wiertnictwo i wydobycie ropy naftowej i gazu.

 

 

 Na dole strony w zakładce "załączniki" jest do pobrania karta katalogowa i pomocnik dopasowania rozmiaru (można wydrukować i wtedy zmierzyć swoją dłoń).


Wyniki badań bezpieczeństwa KONG® Rigger Grip Cut 5 KRC5:

EN-388:2016 - 4X42 DP
ANSI 105 - CUT A5, ABR 3
ANSI 138 - 2
Peak Impact Protection*: 3x, 5x, 5x

* Test Peak Impact Protection

jest wewnętrznym testem firmy Ironclad, który został stworzony specjalnie dla rękawic technicznych i który został następnie wykorzystany jako wzór do testów ANSI 138, a następnie EN-388. Określa on wielokrotność ochrony przed złamaniem kości w stosunku do wymogów norm. Normatywy określają bezpieczne uderzenie w niutonach w częściach dłoni kolejno: palce, kostki, śródręcze. Jeśli przykładowo w drugim parametrze (w tym modelu 5x) dla złamania kostek wymagana jest siłą uderzenia 100 funtów (ok 45 kg) to ochrona przed uderzeniem w tym miejscu dla tej rękawicy jest 5x większa niż wymaga norma. Stąd widoczne oznaczenie "5x" oznaczające 45 kg (norma) x 5 = 225 kg. Tyle kg potrzeba w tej rękawicy, by złamać kostki. Na pewno nie chcesz tego sprawdzać osobiście, ale możesz zaufać inżynierom i specjalistom w tej dziedzinie.
Firma Ironclad gwarantuje, że każda para rękawic KONG® ma mierzoną twardość każdego TPR podczas procesu produkcyjnego i zachowuje się tak jak powinna, aby zapewnić spójną ochronę przed uderzeniami.
Celem uzupełnienia wyjaśnienie testu Peak Impact Protection przedstawiamy poniższą grafikę.

 

Test przyczepności Ironclad (GRIP RATING)

Firma Ironclad we współpracy z zespołem projektowym w Vibram US opracowała metodę wiarygodnego i dokładnego pomiaru "Grip Performance" zapewnianego przez parę rękawic. Każda rękawica Ironclad jest testowana zgodnie ze zmodyfikowaną wersją międzynarodowych norm testowych ISO 13287 i ASTM F2913. Testujemy każdą wewnętrzną część (dłoń) rękawicy pod kątem przyczepności na suchych, mokrych i zaolejonych metalowych powierzchniach. Każda rękawica jest oceniana w stosunku do każdego rodzaju powierzchni, co daje dodatkową pewność przy wyborze rękawic odpowiednich do każdego środowiska.

 

 

KONG najlepiej dopasowane do dłoni 

Jeśli chodzi o dopasowanie, większość firm produkujących rękawice ogranicza się do 2 pomiarów na rękawicę — całkowitej długości i szerokości. Nie Ironclad. Nasz przodujący w branży system Flawless Fit to zastrzeżony 16-punktowy system pomiaru, który jest unikalny dla każdego z naszych rękawic. Więc co mierzymy? Wewnętrzna długość palca wskazującego, obwód mankietu, obwód kostki, długość środka dłoni, to na początek. 16 pomiarów dla lewej rękawicy, 16 pomiarów dla prawej rękawicy. To 32 pomiary na parę na rozmiar. Wszystko z tolerancją mierzoną na 2,5 mm. Dlaczego to robimy? Ponieważ oznacza to, że nasze rękawiczki będą pasować jak żadne inne rękawice na rynku. To jest Ironclad Flawless Fit. To jest Ironclad.

 

Uwaga! Rozmiar 3XL (12) dostępny jest na specjalne zamówienie i czas realizacji wynosi ok miesiąca.

 

Wyjaśnienie poziomów ochrony dla normy EN-388 (poniższe wartości są przykładowe)


 

 

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?