Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Podręczny zestaw gaśniczy PZG-1

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101569
  • Producent: Ogniochron

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 221,00 zł brutto
  • Cena netto: 967,47 zł / szt. 1 525,20 zł 1 189,99 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

PZG-1 to wszechstronny zestaw gaśniczy, który składa się z trzech różnych rodzajów gaśnic i koca gaśniczego. Dzięki tej różnorodności jest idealny do gaszenia pożarów we wczesnej fazie, nadając się do użycia przez osoby dorosłe nawet bez specjalnego szkolenia. To sprawia, że skutecznie eliminuje źródło pożaru. Instrukcje na gaśnicach i kocu precyzują, dla jakich rodzajów pożarów każdy produkt jest przeznaczony.

Zestaw gaśniczy

Zestaw jest uniwersalny, a jego umocowanie na wózku ułatwia szybkie przemieszczanie się sprzętu na miejsce akcji bez większego wysiłku. W zależności od specyfiki danego obiektu i materiałów palnych, gaśnice są oznaczone literami A, B, C, informując, do jakich grup pożarów są skierowane. Dodatkowo, możliwe jest gaszenie urządzeń pod napięciem, jeśli na gaśnicy jest oznaczenie E lub stosowna informacja na wyróżnionym pasku.

PZG 1

Przeznaczenie PZG-1 jest głównie przemysłowe, obejmując zabezpieczanie magazynów gazów palnych, farb, lakierów, hal przemysłowych, zakładów energetycznych i chemicznych. To kompleksowe narzędzie, które znacząco przyczynia się do bezpieczeństwa w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia pożaru.

 

W skład podręcznego zestawu gaśniczego PZG-1 wchodzą:

Opisy poszczególnych produktów znajdują się w linkach ich nazw.

* zdjęcie przedstawia jeszcze starszą wersję zestawu z gaśnicą wodną 9 litrów.

 

 

Mini poradnik: Jakie są rodzaje gaśnic i do czego się nadają?

Nie wiesz, jaka gaśnica jest odpowiednia do gaszenia pożaru? Ten miniporadnik przedstawia różne rodzaje gaśnic i ich zastosowanie.

 

Dlatego do kuchni polecamy gaśnice płynowe typu ABF, które doskonale sprawdzają się w gaszeniu płonącego oleju lub tłuszczu lub te z płynem AF (materiały stałe tj. oraz tłuszcze i oleje jadalne).

W gospodarstwach domowych, w domkach letniskowych, namiotach i altankach (zapalenie się tłuszczu w kuchni, zwarcie instalacji elektrycznej, kominki, grille itp.) oraz przy pracach tj. spawanie, lutowanie sprawdzi się podręczny spray gaśniczy - niezastąpiony przyjaciel na wakacjach.

Do baterii litowo-jonowych znajdujących w smartfonach, laptopach, powerbankach, hulajnogach, elektronarzędziach akumulatorowych, rowerach i skuterach, a także kosiarkach czy stacjach ładowania pojazdów i magazynach z bateriami zdecydowanie polecamy specjalistyczne spraye i urządzenia gaśnicze Verdis lub Mobiak.

Do garażu, magazynu, kotłowni lub obiektu publicznego lepsze będą gaśnice proszkowe 4 i 6 kg ABC, które cechują się wysoką skutecznością gaśniczą, gdyż pożary w tym miejscu mogą cechować się dużą siłą ognia.

Do komputera lub innego sprzętu RTV i AGD najlepiej stosować gaśnice i urządzenia śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest dwutlenek węgla (nie szkodzi urządzeniom elektrycznym).

Serwerownie, laboratoria komputerowe czy sale kontrolne powinny być chronione przez "bezpieczne" systemy gaśnicze ręczne lub automatyczne na gaz czysty HFC-227ea, który nie pozostawia żadnych śladów.

Do paneli fotowoltaicznych od niedawna dostępne są nareszcie dedykowane urządzenia gaśnicze do paneli fotowoltaicznych, których zadaniem jest wyłączenie paneli po przez odcięcie do nich dostępu  światła, jedno z nich także posiada skuteczność gaśniczą.

Do pomieszczeń zamkniętych, w których nie przewiduje się stałej obsługi przez człowieka, takich jak: magazyny, piwnice, biura, hotele, czy sklepy stosuje się montowane do sufitu Samoczynne Urządzenia Gaśnicze, proszkowe lub na gaz czysty.

W przypadku gaśnic samochodowych najlepiej sprawdzą się gaśnice proszkowe 1 i 2 kg BC. Wersje ABC dodatkowo gaszą pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny). Dzięki niewielkim rozmiarom pasują do większości aut osobowych.

Większe magazyny, stacje benzynowe wymagają większych gaśnic i agregatów śniegowych lub proszkowych od 5 do 50 kg, zależnie do rodzaju zagrożenia w obiekcie.

Pamiętaj, że gaśnica to urządzenie podręczne i nie zastępuje straży pożarnej. Skuteczność ugaszenia pożaru w obiekcie zależy w dużej mierze od czasu reakcji na zagrożenie. Im szybciej dowiesz się o pożarze, tym większa szansa, że go ugasisz. Dlatego w komplecie z gaśnicą zdecydowanie polecamy montaż czujek dymu i/lub  ciepła.