Stojak hydrantowy PZH DN80 podwójny B/BB (2x75) z zaworami

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100305
  • Kod producenta: S111044
  • szt.
  • Cena netto: 390,00 zł / szt. 479,70 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Stojak hydrantowy PZH DN80 podwójny B/BB

 

Atest PZH Horpol Stojaki hydrantowe

Stojaki hydrantowe stosowane są m.in. w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych. Powszechnie stosowane także przez przedsiębiorstwa budowlane oraz służby wodociągowe, a dzięki atestowi higienicznemu można nimi czerpać wodę pitną.

 

Wyjścia stojaków zakończone są nasadami typu Storz, najczęściej typu 75. Oferujemy także stojaki z gniazdami wyjściowymi storz 52. Wejścia stojaków przystosowane są do mocowania z hydrantami podziemnymi.

 

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) uprawniający do kontaktu z wodą pitną.


Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpowszechniejszym w użyciu jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są natomiast często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z jednym lub dwoma gniazdami wyjściowymi. Wersje z dwoma wyjściami zawsze posiadają zawory grzybkowe, natomiast wersje z jednym wyjściem mogą być oferowane z zaworem grzybkowym lub bez.

Pod tym względem nasza oferta stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników.


Konstrukcja:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stopu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy składa się z dwóch głównych elementów: głowicy (lub głowicy zaworowej) i rury stojaka z gniazdem przyłączeniowym. Głowica to odlewany korpus w którym znajdują się jedno lub dwa wyjścia. Część dolna – rura stojaka – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica lub głowica zaworowa malowana jest na kolor czerwony.

 

Wysoka jakość stojaków hydrantowych Horpol

W galerii także inne zdjęcia prezentujące jakość (mogą być z innych modeli)

 

Dane techniczne tego modelu:Stojak hydrantowy DN80 podwójny B/BB

 Typ stojaka

DN80 2x75 (B/BB)

 Przyłącze wejściowe

DN80

 Rura

DN80, fi zew. 72mm

 Wyjścia [Storz]

2x75

 Długość [mm]

1015

 Szerokość [mm]

330

 Waga [kg]

6