Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Stojak hydrantowy PZH DN50 podwójny C/CC (2x52) z zaworami

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100299

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 712,17 zł brutto
  • Czas realizacji: 1-2 dni robocze
  • Cena netto: 580,00 zł / szt. 713,40 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Stojak hydrantowy PZH DN50 podwójny C/CC

 

Atest Higieniczny PZH Stojaki Hydrantowe Horpol

Po podłączeniu węża pożarniczego do łącznika na stojaku hydrantowym DN50, można otworzyć zawór hydrantowy, co umożliwia płynięcie wody z sieci do węża.

Stojak hydrantowy DN50 podwójny jest podłączany do miejskiej sieci wodociągowej lub systemu zaopatrzenia w wodę.

 

Stojaki te powszechnie stosowane także przez przedsiębiorstwa budowlane oraz służby wodociągowe, a dzięki atestowi higienicznemu można je instalować w instalacjach ppoż.

Produkt posiada aktualny atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) nr. B.BK.60110.0714.2024 wydany 11.07.2024 i ważny do 11.07.2027, uprawniający do montażu w instalacjach ppoż.

 

Wąż pożarniczy może być następnie użyty do gaszenia pożarów lub dostarczania wody do celów ratunkowych, takich jak gaszenie płonących budynków, nawadnianie obszarów poddanych pożarom lub podawanie wody do innych działań ratowniczych.

Stojaki hydrantowe stosowane są m.in. w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych.

 

Dane techniczne stojaka hydrantowego DN50 C/CC: Stojak hydrantowy PZH DN50 podwójny C/CC (2x52) z zaworami wymiary

 Typ stojaka

DN50 2x52 (C/CC)

 Przyłącze wejściowe

DN50

 Rura

DN50, fi zew. 64mm

 Wyjścia [Storz]

2x52

 Długość [mm]

965

 Szerokość [mm]

330

 Waga [kg]

5,2

 


Konstrukcja stojaka hydrantowego:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stopu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy DN50 C/CC składa się z dwóch głównych elementów: głowicy zaworowej i rury stojaka z gniazdem przyłączeniowym. Głowica to odlewany korpus, w którym znajdują się dwa wyjścia Storz 52. Część dolna – rura stojaka – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica lub głowica zaworowa malowana jest na kolor czerwony.

 

Wysoka jakość stojaków hydrantowych Horpol

W galerii także inne zdjęcia prezentujące jakość (mogą być z innych modeli)

 

Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpowszechniejszym w użyciu jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są natomiast często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z jednym lub dwoma gniazdami wyjściowymi. Wersje z dwoma wyjściami zawsze posiadają zawory grzybkowe, natomiast wersje z jednym wyjściem są oferowane bez zaworu.

Pod tym względem nasza oferta stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników.

 

Rodzaje stojaków hydrantowych

Stojaki hydrantowe ze względu na standardy sieci wodociągowych występują w 3 rodzajach: DN50, DN80 i DN100. To są średnice sieci i jednocześnie typy przyłączy.

Sieć DN50 to stary typ sieci wodociągowej stosowanej jeszcze przed II wojną światową. Funkcjonuje do dzisiaj w wielu miastach Polski, także wojewódzkich. W miarę możliwości sukcesywnie jest zastępowana siecią DN80. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci niezależnie do zastosowanych nasad wyjściowych.

Sieć DN80 jest najpowszechniejszą siecią hydrantową w Polsce występującą praktycznie wszędzie. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci tylko wtedy gdy nasady wyjściowe odpowiadają standardowi DN80 w tym wypadku Storz B75. W wersjach stojaków DN80 z mniejszymi nasadami Storz C52 przepływ może być nieznacznie ograniczony.

Sieć DN100 jest standardem typowo przemysłowym. Ma zastosowanie na wszelkich obiektach przemysłowych np. w kopalniach, fabrykach, przemyśle. Konstrukcja stojaka ze względu na zastosowanie w nim rury DN80 oraz gniazd wyjściowych max Storz B75 będzie nieco ograniczała przepustowość sieci. Dotyczy to wszystkich dostępnych na rynku stojaków DN100.