Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Urządzenie gaśnicze (do komputerów) GSE-2x

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101558
 • Producent: Ogniochron
 • Kod producenta: 5907620600250

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 237,00 zł brutto
 • Cena netto: 187,80 zł / szt. 295,20 zł 230,99 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Urządzenie gaśnicze GSE-2x zostało specjalnie zaprojektowane z myślą o gaszeniu urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia, a zastosowana dysza została opracowana w celu eliminacji zjawiska szoku termicznego. GSE-2x jest szczególnie polecane do zabezpieczania urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, rozdzielnice, szafy sterownicze czy serwery.

Gaśnica do komputera

Urządzenie to nie pozostawia śladów użycia środka gaśniczego; zamiast tego, zmniejsza stężenie tlenu w powietrzu, efektywnie blokując rozprzestrzenianie się ognia.

Dwutlenek węgla zgromadzony w gaśnicy do komputera o masie 2 kg absorbuje część tlenu i obniża temperaturę gaszonego sprzętu do -78 °C, pokrywając go warstwą suchego lodu.

Gaśnica oferowana jest z badaniem UDT zbiornika lub bez (domyślnie). Przy braku UDT należy wykonać to badanie we własnym zakresie. Wybierz właściwą opcję obok ceny.

Uwaga! Ze względu na koszty dostawy, w ramach jednego zamówienia można zamówić maksymalnie 4 sztuki tej gaśnicy. Można potem dodać do zamówienia inne produkty. Jeśli potrzebna jest większa ilość tej gaśnicy, prosimy złożyć kolejne zamówienie.

 

 

Pożary elektroniki (np. komputera, laptopa, telewizora)

 

Pożary urządzeń elektrycznych do 1000V (np. żelazka).

 

 

 

 

 

 

Gaśnica GSE 2x

Urządzenie stanowi dodatkowe wyposażenie zabezpieczające sprzęt elektroniczny, eliminując efekt szoku termicznego wywołanego podaniem schłodzonego dwutlenku węgla (zwykłe gaśnice śniegowe) i posiada pozytywną opinię Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Warto jednak pamiętać, że gaśnica komputerowa o masie 2 kg nie jest przeznaczona do gaszenia ubrań ani do użycia na ludziach. Produkt nie zawiera w standardzie wieszaka.

 

Gaśnica komputerowa

▪ Łatwe i ergonomiczne w obsłudze.
▪ Nie uszkadza elektroniki (wyeliminowany efekt szoku termicznego).
▪ Lekka butla stalowa nowej generacji.
▪ Ekonomiczne w utrzymaniu i obsłudze serwisowej.
▪ Zawór wyposażony w bezpiecznik ciśnienia.
▪ Konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia.
▪ Zbiornik urządzenia pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.

 

Dane techniczne gaśnicy komputerowej:

Masa środka gaśniczego

2 kg
Czynnik roboczy CO2 
Czas działania min. 6 s
Ciśnienie próbne zbiornika 315 bar
Ciśnienie robocze 70 bar
Zakres temperatur stosowania -20 oC / +60 oC
Masa całkowita ~6,5 kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia 1000 V 
Całkowita wysokość 543 mm
Średnica zbiornika 105 mm

 

Sposób użycia urządzenia gaśniczego 2 kg:

 

1. Wyrwij zabezpieczenie – zawleczkę. Pozwoli to na odblokowanie gaśnicy.

 

 

2. Skieruj końcówkę wylotową na źródło ognia. Nie należy celować w płomienie.

 

 

 

3. Naciśnij dźwignię spustową, aby uwolnić środek gaśniczy.

 

 

4. Omiataj strumieniem środka gaśniczego źródło ognia, dopóki ogień nie zgaśnie. Trzymaj gaśnicę pionowo.

 

 

Mini poradnik: Jakie są rodzaje gaśnic i do czego się nadają?

Nie wiesz, jaka gaśnica jest odpowiednia do gaszenia pożaru? Ten miniporadnik przedstawia różne rodzaje gaśnic i ich zastosowanie.

 

Dlatego do kuchni polecamy gaśnice płynowe typu ABF, które doskonale sprawdzają się w gaszeniu płonącego oleju lub tłuszczu lub te z płynem AF (materiały stałe tj. oraz tłuszcze i oleje jadalne).

W gospodarstwach domowych, w domkach letniskowych, namiotach i altankach (zapalenie się tłuszczu w kuchni, zwarcie instalacji elektrycznej, kominki, grille itp.) oraz przy pracach tj. spawanie, lutowanie sprawdzi się podręczny spray gaśniczy - niezastąpiony przyjaciel na wakacjach.

Do baterii litowo-jonowych znajdujących w smartfonach, laptopach, powerbankach, hulajnogach, elektronarzędziach akumulatorowych, rowerach i skuterach, a także kosiarkach czy stacjach ładowania pojazdów i magazynach z bateriami zdecydowanie polecamy specjalistyczne spraye i urządzenia gaśnicze Verdis lub Mobiak.

Do garażu, magazynu, kotłowni lub obiektu publicznego lepsze będą gaśnice proszkowe 4 i 6 kg ABC, które cechują się wysoką skutecznością gaśniczą, gdyż pożary w tym miejscu mogą cechować się dużą siłą ognia.

Do komputera lub innego sprzętu RTV i AGD najlepiej stosować gaśnice i urządzenia śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest dwutlenek węgla (nie szkodzi urządzeniom elektrycznym).

Serwerownie, laboratoria komputerowe czy sale kontrolne powinny być chronione przez "bezpieczne" systemy gaśnicze ręczne lub automatyczne na gaz czysty HFC-227ea, który nie pozostawia żadnych śladów.

Do paneli fotowoltaicznych od niedawna dostępne są nareszcie dedykowane urządzenia gaśnicze do paneli fotowoltaicznych, których zadaniem jest wyłączenie paneli po przez odcięcie do nich dostępu  światła, jedno z nich także posiada skuteczność gaśniczą.

Do pomieszczeń zamkniętych, w których nie przewiduje się stałej obsługi przez człowieka, takich jak: magazyny, piwnice, biura, hotele, czy sklepy stosuje się montowane do sufitu Samoczynne Urządzenia Gaśnicze, proszkowe lub na gaz czysty.

W przypadku gaśnic samochodowych najlepiej sprawdzą się gaśnice proszkowe 1 i 2 kg BC. Wersje ABC dodatkowo gaszą pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny). Dzięki niewielkim rozmiarom pasują do większości aut osobowych.

Większe magazyny, stacje benzynowe wymagają większych gaśnic i agregatów śniegowych lub proszkowych od 5 do 50 kg, zależnie do rodzaju zagrożenia w obiekcie.

Pamiętaj, że gaśnica to urządzenie podręczne i nie zastępuje straży pożarnej. Skuteczność ugaszenia pożaru w obiekcie zależy w dużej mierze od czasu reakcji na zagrożenie. Im szybciej dowiesz się o pożarze, tym większa szansa, że go ugasisz. Dlatego w komplecie z gaśnicą zdecydowanie polecamy montaż czujek dymu i/lub  ciepła.