Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Urządzenie gaśnicze (do komputerów) GSE-2x

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101558
  • Producent: Ogniochron
  • Kod producenta: 5907620600250

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 192,68 zł / szt. 295,20 zł 237,00 zł / szt.

Urządzenie gaśnicze (do komputerów) GSE-2x

 

Urządzenie gaśnicze GSE-2x zaprojektowane z myślą o gaszeniu urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia. Specjalnie zaprojektowana dysza eliminuje zjawisko szoku termicznego.

GSE-2x jest szczególnie polecane dla zabezpieczania urządzeń elektronicznych w tym komputerów, rozdzielni i szaf sterowniczych, serwerowi itp. Urządzenie nie pozostawia śladów użycia środka gaśniczego.

 

Uwaga! Ze względu na koszty dostawy, w ramach jednego zamówienia można zamówić maksymalnie 4 sztuki tej gaśnicy. Można potem dodać do zamówienia inne produkty. Jeśli potrzebna jest większa ilość tej gaśnicy, prosimy złożyć kolejne zamówienie.

 

Nie zawiera w standardzie wieszaka!

 

Zalety GSE-2x:

▪ Łatwe i ergonomiczne w obsłudze.
▪ Nie uszkadza elektroniki (wyeliminowany efekt szoku termicznego).
▪ Lekka butla stalowa nowej generacji.
▪ Ekonomiczne w utrzymaniu i obsłudze serwisowej.
▪ Zawór wyposażony w bezpiecznik ciśnienia.
▪ Konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia.
▪ Zbiornik urządzenia pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.


Urządzenie stanowi dodatkowe wyposażenie zabezpieczające sprzęt elektroniczny, eliminując efekt szoku termicznego wywołanego podaniem schłodzonego dwutlenku węgla (zwykłe gaśnice śniegowe) i posiada pozytywną opinię Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

 

Dane techniczne gaśnicy GSE-2x:

Masa środka gaśniczego

2 kg
Czynnik roboczy CO2 
Czas działania min. 6 s
Ciśnienie próbne zbiornika 315 bar
Ciśnienie robocze 70 bar
Zakres temperatur stosowania -20 oC / +60 oC
Masa całkowita ok 6,5 kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia 1000 V 
Całkowita wysokość 543 mm
Średnica zbiornika 105 mm

 

Sposób użycia urządzenia gaśniczego 2 kg:

 

1. Wyrwij zabezpieczenie – zawleczkę. Pozwoli to na odblokowanie gaśnicy.

 

 

2. Skieruj końcówkę wylotową na źródło ognia. Nie należy celować w płomienie.

 

 

 

3. Naciśnij dźwignię spustową, aby uwolnić środek gaśniczy.

 

 

4. Omiataj strumieniem środka gaśniczego źródło ognia, dopóki ogień nie zgaśnie. Trzymaj gaśnicę pionowo.

 

 

Mini poradnik: Jakie są rodzaje gaśnic i do czego się nadają?

Nie wiesz, jaka gaśnica jest odpowiednia do gaszenia pożaru? Ten miniporadnik przedstawia różne rodzaje gaśnic i ich zastosowanie.

 

Dlatego do kuchni polecamy gaśnice płynowe typu ABF, które doskonale sprawdzają się w gaszeniu płonącego oleju lub tłuszczu lub te z płynem AF (materiały stałe tj. oraz tłuszcze i oleje jadalne).

Do baterii litowo-jonowych znajdujących w smartfonach, laptopach, powerbankach, hulajnogach, elektronarzędziach akumulatorowych, rowerach i skuterach, a także kosiarkach czy stacjach ładowania pojazdów i magazynach z bateriami zdecydowanie polecamy specjalistyczne urządzenia gaśnicze Verdis.

Do garażu, magazynu, kotłowni lub obiektu publicznego lepsze będą gaśnice proszkowe 4 i 6 kg ABC, które cechują się wysoką skutecznością gaśniczą, gdyż pożary w tym miejscu mogą cechować się dużą siłą ognia.

Do komputera lub innego sprzętu RTV i AGD najlepiej stosować gaśnice i urządzenia śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest dwutlenek węgla (nie szkodzi urządzeniom elektrycznym).

W przypadku gaśnic samochodowych najlepiej sprawdzą się gaśnice proszkowe 1 i 2 kg BC. Wersje ABC dodatkowo gaszą pożary materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny). Dzięki niewielkim rozmiarom pasują do większości aut osobowych.

Większe magazyny, stacje benzynowe wymagają większych gaśnic i agregatów śniegowych lub proszkowych od 5 do 50 kg, zależnie do rodzaju zagrożenia w obiekcie.

Pamiętaj, że gaśnica to urządzenie podręczne i nie zastępuje straży pożarnej. Skuteczność ugaszenia pożaru w obiekcie zależy w dużej mierze od czasu reakcji na zagrożenie. Im szybciej dowiesz się o pożarze, tym większa szansa, że go ugasisz. Dlatego w komplecie z gaśnicą zdecydowanie polecamy montaż czujek dymu i/lub  ciepła.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?