Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Stojak hydrantowy PZH DN50 pojedynczy C/C (1x52)

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100296

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 511,68 zł brutto
  • Czas realizacji: 1-2 dni robocze
  • Cena netto: 415,00 zł / szt. 510,45 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Stojak hydrantowy PZH DN50 pojedynczy C/C

 

Atest Higieniczny PZH Stojaki Hydrantowe HorpolStojak hydrantowy DN50 pojedynczy służy do zapewnienia dostępu do wody podczas działań ratowniczych, gaśniczych i innych sytuacji, gdzie niezbędne jest źródło wody do gaszenia pożarów lub podawania wody do celów ratunkowych.

Stojaki hydrantowe DN50 powszechnie stosowane są przez przedsiębiorstwa budowlane oraz służby wodociągowe, a dzięki atestowi higienicznemu PZH można je stosować w instalacjach ppoż. Wersja stojaka C/C oferuje zaopatrzenie w wodę o temperaturze do 50°C niewymagające dużej wydajności.

 

 

Stojaki hydrantowe DN50 mogą być stosowane są w pożarnictwie do czerpania wody bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych, gdy sieć hydrantowa na terenie operacyjnym jednostki straży wykonana jest w standardzie DN50.

Produkt posiada aktualny atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) nr. B.BK.60110.0714.2024 wydany 11.07.2024 i ważny do 11.07.2027, uprawniający do montażu w instalacjach ppoż.

 

Dane techniczne stojaka hydrantowego DN50 C/C:Stojak hydrantowy PZH DN50 pojedynczy C/C wymiary

 Typ stojaka

DN50 1x52 (C/C)

 Przyłącze wejściowe

DN50

 Rura

DN50, fi zew. 64mm

 Wyjścia [Storz]

1x52

 Długość [mm]

905

 Szerokość [mm]

330

 Waga [kg]

3,9

 


Konstrukcja stojaka hydrantowego DN50 C/C:

Oferowany stojak hydrantowy wykonany jest ze stopu aluminium. Dotyczy to zarówno głowicy, rury jak i zaworów (jeśli występują). Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe. Pojedyncze drobne element tj. śruby, nakrętki mogą być wykonane ze stali szlachetnej, stali galwanizowanej lub z mosiądzu.

Stojak hydrantowy DN50 C/C składa się z dwóch głównych elementów: głowicy bez zaworu i rury stojaka z gniazdem przyłączeniowym.

Głowica to odlewany korpus, w którym znajduje się jedno wyjście z gwintem 3-calowym, na którym zamontowana jest nasada typu strażackiego Storz B75.

Część dolna – rura stojaka – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica malowana jest na kolor czerwony.

 

Rodzaje stojaków hydrantowych

Stojaki hydrantowe ze względu na standardy sieci wodociągowych występują w 3 rodzajach: DN50, DN80 i DN100. To są średnice sieci i jednocześnie typy przyłączy.

Sieć DN50 to stary typ sieci wodociągowej stosowanej jeszcze przed II wojną światową. Funkcjonuje do dzisiaj w wielu miastach Polski, także wojewódzkich. W miarę możliwości sukcesywnie jest zastępowana siecią DN80. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci niezależnie do zastosowanych nasad wyjściowych.

Sieć DN80 jest najpowszechniejszą siecią hydrantową w Polsce występującą praktycznie wszędzie. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci tylko wtedy gdy nasady wyjściowe odpowiadają standardowi DN80 w tym wypadku Storz B75. W wersjach stojaków DN80 z mniejszymi nasadami Storz C52 przepływ może być nieznacznie ograniczony.

Sieć DN100 jest standardem typowo przemysłowym. Ma zastosowanie na wszelkich obiektach przemysłowych np. w kopalniach, fabrykach, przemyśle. Konstrukcja stojaka ze względu na zastosowanie w nim rury DN80 oraz gniazd wyjściowych max Storz B75 będzie nieco ograniczała przepustowość sieci. Dotyczy to wszystkich dostępnych na rynku stojaków DN100.

 

Oznaczenia gniazd w stojakach hydrantowych

W stojakach hydrantowych stosuje się dwa rodzaje gniazd wyjściowych. Oba to strażackie nasady typu Storz o średnicy 2 cale (C52) lub 3 cale (B75). Oznaczenie C = średnica 52, oznaczenie B = średnica 75. Powszechnie stosuje się oznaczenie łączone: C52 i B75.
Wejścia stojaków hydrantowych (gniazda przyłączeniowe) są oznaczane podobnie, standard DN50 oznacza się literką "C", DN80 literką "B", a DN100 literką "A".
Dlatego w nazwie stojaka mając skrót np. B/CC wiemy, że stojak ma wejście DN80 (B) i dwa wyjścia Storz 52 (C).

Do wyjść stojaków podłącza się węże strażackie z takim samym rodzaje złącza lub stosuje redukcje (przełączniki) między gniazdem stojaka, a wężem.


Wysoka jakość stojaków hydrantowych Horpol

W galerii także inne zdjęcia prezentujące jakość (mogą być z innych modeli)