Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Stojak hydrantowy PZH DN80 podwójny B/CC (2x52) z zaworami

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100304

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 692,49 zł brutto
  • Czas realizacji: 1-2 dni robocze
  • Cena netto: 565,00 zł / szt. 694,95 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Stojak hydrantowy PZH DN80 podwójny B/CC

 

Atest Higieniczny PZH Stojaki Hydrantowe Horpol

Stojak hydrantowy DN80 to aluminiowa konstrukcja, zazwyczaj podłączana do sieci hydrantowej na zewnątrz budynków lub w strategicznych punktach terenu, która zawiera zawór hydrantowy i łącznik do podłączenia węża pożarniczego.

Stojaki hydrantowe stosowane są m.in. w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych.

 

Powszechnie stosowane także przez przedsiębiorstwa budowlane oraz służby wodociągowe, a dzięki atestowi higienicznemu można go stosować w instalacjach ppoż.

DN80 oznacza, że stojak hydrantowy jest wyposażony w gniazdo wejściowe 3-calowe.

Produkt posiada aktualny atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) nr. B.BK.60110.0714.2024 wydany 11.07.2024 i ważny do 11.07.2027, uprawniający do montażu w instalacjach ppoż.

 

Wyjścia stojaków zakończone są nasadami typu Storz, w tym wypadku dwoma C52. Oferujemy także stojaki z gniazdami wyjściowymi Storz B75. Wejścia stojaków przystosowane są do mocowania z hydrantami podziemnymi.

 

Dane techniczne stojaka hydrantowego DN80 B/CC: Stojak hydrantowy PZH DN80 podwójny B/CC (2x52) z zaworami wymiary

 Typ stojaka

DN80 2x52 (B/CC)

 Przyłącze wejściowe

DN80

 Rura

DN80, fi zew. 72mm

 Wyjścia [Storz]

2x52

 Długość [mm]

970

 Szerokość [mm]

330

 Waga [kg]

5,7

 


Konstrukcja stojaka hydrantowego DN80 B/CC:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stopu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy DN80 B/CC składa się z dwóch głównych elementów: głowicy zaworowej i rury stojaka z gniazdem przyłączeniowym. Głowica to odlewany korpus w którym znajdują się dwa wyjścia Storz 52. Część dolna – rura stojaka – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica lub głowica zaworowa malowana jest na kolor czerwony.

 

Wysoka jakość stojaków hydrantowych Horpol

W galerii także inne zdjęcia prezentujące jakość (mogą być z innych modeli)

 

Rodzaje sieci hydrantowych

Stojaki hydrantowe ze względu na standardy sieci wodociągowych występują w 3 rodzajach: DN50, DN80 i DN100. To są średnice sieci i jednocześnie typy przyłączy.

Sieć DN50 to stary typ sieci wodociągowej stosowanej jeszcze przed II wojną światową. Funkcjonuje do dzisiaj w wielu miastach Polski, także wojewódzkich. W miarę możliwości sukcesywnie jest zastępowana siecią DN80. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci niezależnie do zastosowanych nasad wyjściowych.

Sieć DN80 jest najpowszechniejszą siecią hydrantową w Polsce występującą praktycznie wszędzie. Konstrukcja stojaka zapewnia przepływ zgodny z parametrami sieci tylko wtedy gdy nasady wyjściowe odpowiadają standardowi DN80 w tym wypadku Storz B75. W wersjach stojaków DN80 z mniejszymi nasadami Storz C52 przepływ może być nieznacznie ograniczony.

Sieć DN100 jest standardem typowo przemysłowym. Ma zastosowanie na wszelkich obiektach przemysłowych np. w kopalniach, fabrykach, przemyśle. Konstrukcja stojaka ze względu na zastosowanie w nim rury DN80 oraz gniazd wyjściowych max Storz B75 będzie nieco ograniczała przepustowość sieci. Dotyczy to wszystkich dostępnych na rynku stojaków DN100.

 

Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpowszechniejszym w użyciu jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są natomiast często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z jednym lub dwoma gniazdami wyjściowymi. Wersje z dwoma wyjściami zawsze posiadają zawory grzybkowe, natomiast wersje z jednym wyjściem są oferowane bez zaworu.

Pod tym względem nasza oferta stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników.