Defibrylator AED Philips FRx z baterią i elektrodami w skrzynce PELI

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101764
 • szt.
 • Cena netto: 6 180,00 zł / szt. 6 674,40 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Defibrylator AED Philips HeartStart FRx w skrzynce PELI


Brak opłat za serwis przez 8 lat gwarancji, nawet po użyciu.

 

Najczęściej kupowany defibrylator na świecie.
Defibrylatory Automatyczne Philips HeartStart to sprzęt, któremu zaufało setki tysięcy firm na całym świecie. Zainstalowaliśmy już blisko milion aparatów – to więcej niż jakikolwiek inny producent tego rodzaju urządzeń medycznych. Philips jest wybierany ze względu na technologię, skuteczność, prostotę obsługi i niezawodność. Philips jest wynalazcą impulsu dwufazowego, złotego standardu stosowanego już przez niemal wszystkich producentów.

Dla tych, którzy są pierwsi na miejscu

Mając dostęp do odpowiedniego sprzętu i pomocy, każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Defibrylator AED HeartStart FRx firmy Philips został wyposażony w funkcję Life Guidance, która krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy przez wszystkie czynności ratujące życie. Dodatkowo defibrylator FRx posiada szereg inteligentnych czujników, umożliwiających automatyczne zastosowanie odpowiedniej terapii.

Defibrylator HeartStart FRx został wyposażony w zaawansowane funkcje Life Guidance pomagające w prowadzeniu czynności ratunkowych u poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem krążenia. Łatwa konfiguracja, wyraźne komunikaty głosowe i solidna konstrukcja sprawiają, że defibrylator HeartStart FRx to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób udzielających pomocy na miejscu zdarzenia.

 

Pomoc,  która ratuje życie

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych liczba zgonów wskutek NZK przewyższa łączną liczbę zgonów spowodowanych rakiem prostaty, pożarami domów, wypadkami komunikacyjnymi i wirusem HIV. 1-4  To niewątpliwie zła wiadomość. Dobra natomiast jest taka, że życie ponad połowy osób, u których dochodzi do NZK, można ocalić, podejmując wczesną RKO i defibrylację.

W przypadku niemowląt lub dzieci wystarczy za pomocą specjalnego klucza przełączyć urządzenie w tryb pediatryczny z odpowiednimi komunikatami głosowymi i niższą energią defibrylacji. Podłączone elektrody SMART Pads II można stosować zarówno u dorosłych, jaki i dzieci, co pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na ich wymianę.

 

Na scenie akcji policyjnej, na boisku sportowym bądź w miejscu pracy, defibrylator Philips HeartStart FRx jest urządzeniem, które z sukcesem leczy przypadki nagłego zatrzymania krążenia, wynikłego z migotania komór w warunkach zbyt wymagających dla wielu innych defibrylatorów.
Aby pomóc w ratowaniu ofiar nagłego zatrzymania krążenia, Philips oferuje szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów, przeznaczonych dla defibrylatora HeartStart FRx. Produkty te zostały zaprojektowane i są wytwarzane zgodnie z wysokimi normami jakościowymi, z myślą o łatwości stosowania, niezawodności i trwałości.

Przystosowany do użytku nawet w najtrudniejszych warunkach. Prosty w obsłudze i bezpieczny. Wyposażony w innowacyjny system elektrod SMART Pads umożliwiających terapię zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Bezpieczny dla mięśnia sercowego dwufazowy impuls defibrylacyjny o maksymalnym poziomie wyjściowym energii o wartości maksymalnej 150 Dżuli, istnieje możliwość zaprogramowania swoich poziomów energii defibrylacyjnej.

Ta konkretna wersja w skrzynce PELI jest dedykowana dla straży pożarnych oraz innych służb ratowniczych działających w trudnych warunkach. Dlatego nie oferujemy do niej torby standardowej ani skrzynek montażowych ze względu na brak potrzeby.

 

Gotowy do działania. Gotowy do ratowania życia.

Defibrylator FRx został wyposażony w funkcję Life Guidance z intuicyjnymi, wyraźnymi komunikatami głosowymi oraz instruktażem RKO. Urządzenie po włączeniu krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy - od momentu przyklejenia elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie szybkiej defibrylacji aż do podjęcia RKO. Polecenia głosowe wydawane są zgodnie z szybkością działań osoby udzielającej pomocy, czyli dopiero wtedy, gdy jest ona na to gotowa. Cały system opracowano w taki sposób, aby udzielający pomocy nie czuli się poganiani, spowalniani ani przytłaczani informacjami.

Pomoc przy RKO

Wystarczy nacisnąć przycisk informacji („i”) , aby uzyskać pomoc przy RKO, a funkcja Life Guidance wyświetli ikony i zacznie wydawać komunikaty głosowe dotyczące liczby, częstości i głębokości uciśnięć klatki piersiowej, a także momentu, w którym należy wykonać oddechy ratunkowe. Jeśli w urządzeniu włączono tryb pediatryczny, wydawane instrukcje zostaną dostosowane do resuscytacji niemowląt lub dzieci.

Instrukcje dotyczące defibrylacji

Aby wykonać defibrylację, wystarczy umieścić elektrody na skórze poszkodowanego zgodnie z widniejącym na nich rysunkiem, a następnie, po otrzymaniu odpowiedniego polecenia, nacisnąć pomarańczowy przycisk defibrylacji. Komunikatom głosowym towarzyszą migające ikony oraz skrócone instrukcje, które sprawdzają się zwłaszcza w głośnym otoczeniu.

Przekazanie poszkodowanego ratownikom medycznym

Defibrylator FRx przypomina również o konieczności wezwania pomocy medycznej. Po przybyciu ratowników medycznych można w łatwy sposób powierzyć im poszkodowanego, ponieważ elektrody defibrylatora FRx są zgodne z zaawansowanymi defibrylatorami firmy Philips oraz innych producentów. Specjalne adaptery umożliwiają natomiast podłączenie elektrod do innych urządzeń stosowanych w intensywnej terapii, co pozwala zapewnić
ciągłość opieki.
 
Philips HeartStart FRx to jeden z bardzo nielicznych defibrylatorów na świecie, który może pracować gdy pacjent znajduje się na podłożu mokrym lub metalowym. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem na basen, do zakładów przemysłowych, a także służb ratowniczych tj. Straż Pożarna.
Nie wymaga serwisów okresowych, które są obowiązkowe u innych producentów i kosztują średnio 600-1300 zł co 2 lata.

Oszczędź czas, by uratować komuś życie.

Defibrylator FRx jest gotowy do użycia w momencie przybycia osoby udzielającej pomocy na miejsce zdarzenia. Podłączone elektrody SMART Pads II mogą być stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci, co pozwala szybciej wykonać defibrylację.

Opatentowana technologia szybkiej defibrylacji (Quick Shock) sprawia, że defibrylator FRx pozwala na wykonanie defibrylacji w ciągu ośmiu sekund od przerwania RKO, co czyni go jednym z najszybszych urządzeń w swojej klasie. Badania pokazują, że skrócenie do minimum czasu od resuscytacji do wykonania defibrylacji zwiększa wskaźnik przeżycia. 6-9  Jak wspomniano w Wytycznych AHA „Skrócenie czasu między uciśnięciami klatki piersiowej, a wykonaniem defibrylacji nawet o kilka sekund zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia defibrylacji”.


Gwarancja:


Defibrylatory objęte są 8 letnią gwarancją, do 9 lat gotowości na baterię i 4 lata gwarancji na 200 wyładowań lub 4 h pracy, termin przydatności elektrod ponad 2 lata. Gwarancja na pozostałe akcesoria trwa 12 miesięcy.


Defibrylator dostosowujący się do pacjenta. Zaawansowana terapia.  

Defibrylator FRx został wyposażony w wyjątkową technologię, która pozwala dostosować działanie urządzenia do sytuacji.

• Zintegrowane elektrody SMART Pads II z czujnikami, umieszczone bezpośrednio na skórze poszkodowanego, na bieżąco dostosowują polecenia defibrylatora do działań wykonywanych przez użytkownika.
• Algorytm analizy SMART automatycznie sprawdza rytm serca i pozwala na wykonanie defibrylacji tylko wtedy, kiedy jest ona konieczna – nawet jeśli naciśnięto przycisk defibrylacji.
• Zawarte w elektrodach czujniki mierzą również opór ciała pacjenta, dzięki czemu impuls elektryczny dostarczany z każdym wyładowaniem ma odpowiednie natężenie.
• Funkcja wykrywania artefaktów umożliwia przeprowadzenie analizy zapisu EKG nawet w obecności większości artefaktów generowanych przez stymulatory serca oraz wielu źródeł zakłóceń elektrycznych. W przypadku wykrycia silniejszych źródeł artefaktów defibrylator wydaje głosowo polecenia podjęcia czynności zaradczych.

Dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych

Elektrody SMART Pads II można stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W przypadku niemowląt lub dzieci wystarczy za pomocą specjalnego klucza przełączyć urządzenie w tryb pediatryczny z odpowiednimi do tego
typu pacjentów komunikatami głosowymi oraz ikonami, dotyczącymi na przykład innego położenia elektrod, i niższą energią defibrylacji. Możliwość stosowania takich samych elektrod niezależnie od wieku poszkodowanego pozwala szybko podjąć działanie w nagłej sytuacji, oraz eliminuje konieczność zakupu oddzielnych elektrod dla dorosłych i dzieci.

Sprawdzona terapia

Podstawą sukcesu wszystkich defibrylatorów HeartStart jest technologia SMART Analysis i SMART Biphasic. Technologia SMART Analysis określa, czy rytm serca podlega defibrylacji, natomiast impuls SMART Biphasic jest wyjątkowo skuteczny w leczeniu nagłego zatrzymania krążenia i minimalizuje ryzyko uszkodzenia serca. 11  Skuteczność tych technologii potwierdza ponad 40 recenzowanych publikacji naukowych.

 

Podsumowując chcielibyśmy podkreślić główne zalety Defibrylatora Philips HeartStart FRx, który jest idealnym urządzeniem dla PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych:

 • Wysoka odporność na wodę, kurz i uderzenia, udowodniona w testach.
 • Bezpieczny i skuteczny poziom dwufazowego impulsu defibrylacyjnego 150J, najbardziej skutecznego i bezpiecznego impulsu defibrylacyjnego według niezależnych testów.
 • Elektrody SMART – można je stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci za pomocą klucza pediatrycznego, nie ma potrzeby kupować specjalnych elektrod dla dzieci, co ogranicza koszty użytkowania.
 • Technologia QuickShock - Impuls defibrylacyjny dostarczany w czasie poniżej 8 sekund od przerwania RKO - najszybszy defibrylator na rynku.
 • Jasne komunikaty w języku polskim i pełna asysta przy RKO z metronomem i komunikatami głosowymi informującymi, ile czasu pozostało do ukończenia RKO, następnej analizy rytmu serca.
 • Aparaty Philips umożliwiają także pracę w trybie szkoleniowym, bez konieczności zakupu trenażerów, wystarczą specjalne elektrody szkoleniowe.
 • Brak opłat za serwis przez 8 lat gwarancji, nawet po użyciu.
 • Software uwzględnia wytyczne ERC/AH z 2010 roku.Innowacyjne rozwiązania zastosowane w defibrylatorach PHILIPS:

Resuscytacja Krążeniowo-Odechowa (CPR) bezpośrednio przed defibrylacji może bardzo pomóc przywrócić prawidłowy rytm pracy serca, a czas dostarczenia pierwszego impulsu defibrylacyjnego jest ważnym elementem skutecznej akcji.
Korzystny wpływ defibrylacji zanika z każdą minutą, dlatego zarówno szybki dostęp do AED jest ważny, ale również gotowość urządzenia do podania impulsu.
Defibrylatory Philips HeartStart mają unikalną cechę Quick Shock, czyli są gotowe do impulsu po 8 sekundach od uruchomienia, co stawia je na pierwszym miejscu wśród wszystkich dostępnych AED na rynku.
Funkcja Quick Shock daje bardzo szybki czas na impuls po resuscytacji i maksymalizację korzyści płynących z CPR oraz minimalizacji przerw w prowadzonym CPR.

Porównanie w rysunku poniżej.
Drugim ważnym wyróżnikiem Defibrylatorów AED Philips Heart Start jest niska energia impulsu – tylko 150 Dżuli – opatentowana technologia impulsu dwufazowego SMART. Dlaczego najskuteczniejsza, co dowodzą badania na całym świecie?
Bo to prąd jest prawdziwą miarą intensywności wstrząsów. Nie energia.

Ze względu na wyjątkową technologię SMART firmy Philips, która za pomocą kondensatora, na stałym poziomie energetycznym, aplikuje więcej dużej mocy w szczytowe wartości prądu niż konwencjonalne defibrylatory, które muszą stosować wysokoenergetyczne fale nawet do 360 Dżuli.

Terapia impulsem dwufazowym SMART firmy Philips jest najbardziej sprawdzoną terapią w branży, popartą większą liczbą dowodów niż terapia jakimkolwiek innym impulsem.

Badania pokazują, że impuls ten jest bardzo skuteczny u wszystkich pacjentów.
Łączy on w sobie wysokie natężenie prądu dla uzyskania maksymalnej skuteczności z niską energią, która minimalizuje szkodliwe efekty uboczne wstrząsu mięśnia sercowego i związanego z nim zaburzenia czynności, które może być zabójcze dla i tak już osłabionego serca.

Dzięki minimalizacji efektów ubocznych terapia impulsem dwufazowym SMART może być bardzo skuteczna już od pierwszego impulsu, a dodatkowo umożliwia skuteczną i bezpieczną terapię dzieci przy użyciu tych samych elektrod, nawet bez klucza pediatrycznego.Philips jest światowym liderem w rynku AED:

 • Drugie miejsce w zakresie sprzedaży aparatury medycznej, z przychodami na poziomie 9 mld USD rocznie.
 • Światowy lider w dziedzinie resuscytacji, ultrasonografii, kardiologii diagnostycznej, monitorowania pacjentów, radiologii, medycyny nuklearnej, rezonansu magnetycznego, rozwiązań do pracowni hemodynamicznych i zarządzania informacjami medycznymi.
 • Największy udział w rynku AED oraz w kategorii zakładów pracy i miejsc publicznych.
 • Współpraca z 85% firm z listy Fortune 100
 • AED Philipsa wybrane na potrzeby programów wczesnej defibrylacji przez 9 z 10 największych amerykańskich linii lotniczych, dziesiątki regionalnych linii lotniczych, wielu z największych przewoźników międzynarodowych i 24 z największych amerykańskich portów lotniczych.
 • Ponad pół miliona AED sprzedanych do tej pory.
 • Ponad 15 mld godzin służby


Akcesoria:Bateria litowo-manganowa

Defibrylator Philips HeartStart FRx jest dostarczany z jednorazową, długowieczną baterią, opartą na dwutlenku litowo-manganowym, której Philips udziela gwarancji (w trybie gotowości) minimum 200 wyładowań na cztery lata. Wraz z defibrylatorem można przechowywać drugą baterię, której żywotność jest na 5 lat do pierwszego użycia i 200 wyładowań przez kolejne 4 lata gwarancji.


Klucz do trybu pediatrycznego

Unikalny klucz pediatryczny jest stosowany tylko w defibrylatorach Philips HeartStart FRx, w przypadku defibrylacji niemowląt lub dzieci poniżej 8 roku życia, których waga nie przekracza 25 kg. Po wprowadzeniu klucza niemowlęcia/dziecka, defibrylator Philips HeartStart FRx automatycznie redukuje energię defibrylacji do 50 Dżuli  i odpowiednio dostosowuje polecenia głosowe pomocy reanimacyjnej. Grafiki widoczne na kluczu przedstawiają prawidłowe rozmieszczenie elektrod u niemowląt i dzieci.
 
Elektrody SMART Pads II

Uniwersalne elektrody do terapii dorosłych pacjentów i dzieci w każdym wieku. Elektrody SMART Pads II eliminują konieczność nabywania różnych rodzajów elektrod dla różnych kategorii wiekowych pacjentów. Wyposażone w złącze kompatybilne z defibrylatorami Philips HeartStart oraz adaptery umożliwiają podłączenie do zaawansowanych defibrylatorów ratowniczych. Elektrody są pakowane w półsztywne opakowania zwiększające bezpieczeństwo ich przechowywania. W przypadku pacjentów w wieku poniżej 8 lat lub wagi 25 kg, rekomendowane jest zastosowanie klucza pediatrycznego.


Elektrody szkoleniowe

Ułatwiają szkolenie z użyciem defibrylatora Philips HeartStart FRx. Po ich podłączeniu urządzenie automatycznie przełącza się na tryb treningowy. Użytkownicy mogą uruchomić osiem różnych scenariuszy szkoleniowych resuscytacji i defibrylacji osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Każde opakowanie elektrod szkoleniowych zawiera parę wielorazowych, samoprzylepnych elektrod ze zintegrowanym kablem i złączem. W zestawie znajduje się również mata szkoleniowa obrazująca osobę dorosłą, ilustrowany poradnik oraz instrukcja obsługi. Dostępna jest również mata „dziecięca”. Elektrody szkoleniowe można stosować z defibrylatorami Philips HeartStart FRx lub trenażerem Philips HeartStart FRx wraz z manekinem podłączonym za pomocą adaptera.